Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Były prezes Ferrari wściekły na brak ambicji. „To nie jest Ferrari, które Enzo by zaakceptował”

Luca di Montezemolo to były prezes Ferrari. Ściśle współpracował on ze śp. Enzo Ferrarim. Obecny stan mentalności zespołu F1 bardzo zaniepokoił jednego z ojców sukcesów Michaela Schumachera czy Kimiego Raikkonena.

Luca di Montezemolo
Fot. YouTube / Autosport

Luca di Montezemolo – kim jest były prezes Ferrari?

Luca Cordero di Montezemolo urodził się w 1947 roku w Bologni. Od 1973 pełnił ważną rolę w Ferrari, gdzie był asystentem samego Enzo Ferrariego. Odpowiadał za dział wyścigowy. Za czasów jego panowania stajnia z Maranello osiągała wiele sukcesów. Najważniejszymi z nich są 3 mistrzostwa świata konstruktorów z rzędu i dwa tytuły Nikiego Laudy. Później przewijał się w strukturach Fiata. Prezesem Ferrari został w 1991 roku. Gdy objął rządy zatrudnił Nikiego Laudę w roli konsultanta. Jego działania przyniosły skutki w postaci pierwszych tytułów mistrzowskich w Formule 1 od dwudziestu lat. Definitywnie porzucił związki z Fiatem i Ferrari w 2014 roku.

„Wiesz, co jest przykre?” – Montezemolo ostro o mentalności w zespole

Zespół Ferrari za sprawą Charlesa Leclerca zdobył kolejne podium w tym sezonie. Monakijczyk dojechał na Spa jako trzeci. Kierowcy i szef ekipy uznali to za krok naprzód, jednak odmiennego zdania jest Luca di Montezemolo, który został zapytany o kilka kwestii po weekendzie. Przyznał, że Enzo Ferrari nauczył go innego podejścia, niż to co prezentuje obecna ekipa.

Wiesz, co jest przykre? Świętowanie trzeciego miejsca, tak jak w Spa. To nie jest Ferrari, które „stary” [Enzo Ferrari – dop. red.], by zaakceptował. Nigdy. Ferrari wiele mnie nauczył. Na przykład, żeby nigdy nie być zadowolonym. Po zwycięstwie od razu myślał o następnym wyścigu – skomentował nie przebierając w słowach Luca di Montezemolo,

 

Były prezes Ferrari o formie Charlesa Leclerca i oczekiwaniach

Jednak były prezes Ferrari ma inną narrację jeśli chodzi o Charlesa Leclerca. Monakijczyk dowozi świetne wyniki

Charles, z pewnością bym go potwierdził. Jest dobry i nie sądzę, by na rynku byli od niego silniejsi kierowcy – powiedział były asystent Enzo Ferrariego. Do tego sam nakreślił też swoje oczekiwania dotyczące formy zespołu. – Jako fan marzę o Ferrari, które nie zawsze wygrywa, ale walczy o tytuł do ostatniego wyścigu. Tak jak w 1997, 1998, 1999, 2008, 2010, 2012 roku. Możesz przegrać, ale bądź bohaterem, a nie statystą – przekazał Luca di Montezemolo. 

ZOBACZ TAKŻE
Główny problem Ferrari? Brakuje im brytyjskiego personelu

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama