Connect with us

Czego szukasz?

F2

F2: Isack Hadjar zwycięzcą kuriozalnego wyścigu sprinterskiego | Analiza

Pierwszy wyścig Formuły 2 po przerwie letniej zapowiadał się świetnie. Z pole position miał startować walczący o tytuł mistrza Theo Pourchaire, a trudna nitka toru holenderskiego miała zapewnić nam ogrom emocji. Niestety, pogoda pokrzyżowała plany kierowcom, przez co zamiast wyścigu mieliśmy śmieszną jego namiastkę i kolejny popis sędziów, miotających się w swoich decyzjach. Ten „wyścig” zwyciężył Isack Hadjar, przed Viktorem Martinsem i Oliverem Bearmanem.

isack hadjar red bull odwołany sprint holandia 2023 f2
Fot. Red Bull Content Pool

Najlepszy kierowca: Isack Hadjar

Isack Hadjar zajął 9. miejsce w kwalifikacjach do wyścigu głównego Formuły 2. W związku z tym, zgodnie z zasadą odwróconych pozycji startowych, do sprintu powinien on startować z 2. pola. Zajmujący pole position Theo Pourchaire, ze względu na problemy z tylnym kołem, musiał wystartować z alei serwisowej. Hadjar więc od samego początku prowadził w wyścigu. Nie miał on za wielu okazji, aby stracić to prowadzenie. Kierowcy przejechali bowiem jedynie trzy okrążenia wyścigu. Wyniki nie zmieniły się niemal w ogóle w stosunku do tych z pól startowych. Drugie miejsce zajął Victor Martins z ART, a trzecie – Oliver Bearman z Premy.

Największe rozczarowania: Crawford, Maini i Boschung

Już na drugim okrążeniu wypadkom ulegli trzej kierowcy: Jak Crawford, Kush Maini oraz Ralph Boschung. Kush Maini zaliczył kontakt z Jakiem Crawfordem, co spowodowało wypadnięcie obu kierowców z toru. Co więcej, na Mainiego wpadł jego kolega z zespołu, Ralph Boschung. Szwajcar zatrzymał się na bolidzie partnera. Po raz kolejny przekonaliśmy się, jak ważne dla środowiska motorsportu jest wynalezienie systemu halo. 

RED FLAG (LAP 2/28)

The race is red flagged after a huge collision between Crawford, and Campos team mates Boschung and Maini

All three drivers are out of their cars and appear to be okay#DutchGP #F2 pic.twitter.com/ge6JYSFIEQ

— Formula 2 (@Formula2) August 26, 2023

 

Po tych wypadkach na długi czas wywieszono czerwoną flagę. Kierowcy mieli wrócić do ścigania na 22 minuty i jedno okrążenie, w skróconym formacie wyścigu. Niestety, przejechali jedno okrążenie za samochodem bezpieczeństwa i sędziowie zadecydowali, że warunki są zbyt niekorzystne. Ponownie ogłosili czerwoną flagę i podjęli decyzję, iż wyścig nie zostanie wznowiony.

Klasyfikacje generalne po sprincie w Holandii

W wyścigu sprinterskim nie przyznano żadnych punktów. W związku z tym, nadal na czele znajduje się Theo Pourchaire,  z przewagą 11 punktów nad Frederikiem Vestim.

Pełne klasyfikacje generalne znajdziecie w osobnym artykule, do którego odnośnik znajdziecie poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna F2 2023. Sprawdź aktualną sytuację

Co jeszcze nas czeka w ten weekend?

Już w niedzielę, 27 sierpnia 2023 odbędzie się wyścig główny Formuły 2 na holenderskim torze. Z pole position wystartuje sobotni pechowiec, Jak Crawford. U jego boku ustawi się Dennis Hauger. Aktualny lider klasyfikacji generalnej, Theo Pourchaire, wystartuje z 10. pozycji, a jego rywal w walce o mistrzowski tytuł, Frederik Vesti – z 3.

Szczegóły dotyczące transmisji Formuły 2 w Polsce znajdziecie w osobnym artykule, do którego odnośnik zamieszczamy poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać Formułę 2 w Polsce? [transmisja, stream, live]

Wyniki sprintu F2 w Holandii

F2 2023 wyniki analiza Holandia sprint

Fot. FIA

Reklama