Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Aston Martin wystawi juniora. Drugovich z kolejnym treningiem F1

Kolejny z zespołów zdecydował się na wystawienie juniora w treningu. W 1. sesji treningowej przed GP Włoch w barwach Astona Martina ujrzymy Felipe Drugovicha.

Felipe Drugovichh pojedzie w treningu F1 na Monzie
Fot. Aston Martin F1 Team

Aston Martin zaczyna wypełniać wymóg

Zgodnie z zasadą wprowadzoną przed sezonem 2022 każdy z zespołów musi oddać 2 treningi juniorowi. W zeszłym jednym z kierowców, który wypełniał przepis dla Astona Martina był Felipe Drugovich. Mistrz F2 z ubiegłego roku wystąpił podczas 1. treningu przed GP Abu Zabi. Była to także forma nagrody za zostanie czempionem bezpośredniego przedsionka F1. Tym razem będzie to jego pierwsza sesja treningowa w aktualnym sezonie. Sam Brazylijczyk zresztą nie ściga się w żadnej serii wyścigowej. Spotkał go zatem ten sam los co niedawno Oscara Piastriego, który także został mistrzem F2 i nie dostał bezpośredniej promocji do F1. Teraz wystąpi on w 1. treningu przed tegorocznym GP Włoch na torze Monza.

ZOBACZ TAKŻE
Felipe Drugovich: Kim jest mistrz F2 sezonu 2022?

Drugovich ma kolejne szanse w bolidzie

Choć dla kierowcy z Brazylii będzie to pierwszy trening w tym roku to miał on już okazję zasiąść za sterami tegorocznej konstrukcji Astona Martina. Felipe Drugovich podczas przedsezonowych testów w Bahrajnie zastąpił kontuzjowanego Lance’a Strolla. Kierowca z Kraju Kawy pokonał wówczas sporą ilość kilometrów, aby przygotować się do potencjalnego debiutu. Zwłaszcza, że nie było wiadomo, co dokładnie dzieje się ze Strollem. Jak się okazało, obyło się bez niego. Kanadyjczyk zdołał się bowiem wykurować na inaugurację sezonu. 

Szans jednak na starty w F1 brak

Choć Drugovich ma na swoim koncie mistrzostwo F2 to do F1 nie awansował z kilku względów. Przede wszystkim tytuł wywalczył w 3. sezonie startów na jednym poziomie. Ponadto przez długi czas nie był wspierany przez żaden zespół F1. Gdy zaś podpisał umowę z Astonem Martinem to brytyjska stajnia wyścigowa miała już podpisanych obu kierowców. W innych ekipach także nie było miejsce, więc została mu rezerwa. Na ten moment nie zanosi się na to, aby Brazylijczyk znalazł miejsce w F1 na sezon 2024. Zresztą spora część zespołów ogłosiła już swoje składy kierowców. Co za tym idzie Drugovich zapewne skupi się na znalezieniu sobie miejsca w innej serii wyścigowej w nadziei na to, że będzie mu dane wystąpić w jakimś wyścigu F1.

ZOBACZ TAKŻE
Wolff nie wierzy w utratę formy u Russella. "To tylko mit"

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama