Connect with us

Czego szukasz?

F4

Sztuka po zbiorczych testach. „W pełni je wykorzystaliśmy”

Kacper Sztuka był najszybszym kierowcą na torze Vallelunga podczas czwartkowych testów. 17-latek potwierdził, że US Racing, jak i on sam sprawdzali różne możliwości pod kątem ustawień.

Sztuka po testach w Rzymie
Fot. Paulo Pellegrini

Wielki finał zbliża się wielkimi krokami

6 rund Włoskiej F4 już za nami. Pozostała teraz ta jedna, prawdopodobnie najważniejsza. Przed finałem sezonu na torze Vallelunga liderem mistrzostw jest Kacper Sztuka. 17-latek miewa ostatnio świetną serię. Zawodnik z Cieszyna zwyciężył bowiem w aż sześciu wyścigach z rzędu. Teraz protegowany US Racing ponownie świetnie rozpoczął weekend. Polski kierowca wyścigowy był najszybszy podczas czwartkowych testów na obiekcie zlokalizowanym pod Rzymem.

W czwartek mieliśmy aż 4 godziny zbiorczych testów, także tak naprawdę był to prawie pełny dzień testowy. Przetestowaliśmy znowu nowe ustawienia, sprawdziliśmy symulację zarówno wyścigową, jak i kwalifikacyjną. Czujemy się na pewno pewni przed treningami i kwalifikacjami. W pełni wykorzystaliśmy ten dzięń i zobaczymy, co uda nam się zrobić w dalszych sesjach tego weekendu – powiedział Sztuka w rozmowie z MotoHigh.pl.

ZOBACZ TAKŻE
Włoska F4: Sztuka najszybszy na testach pod Rzymem | Analiza

Podczas tych 4 godzin jazdy Polak pokonał aż 61 okrążeń. Z czołowej 10. bardziej napracowali się jedynie Alex Powell, Tuukka Taponen i Gianmarco Pradel. Co warte podkreślenia Fin podobnie jak Sztuka pokonał 61 kółek wokół toru zlokalizowanego pod Rzymem.

Co będzie dalej?

Przed Sztuką, jak i innymi kierowcami pozostały 2 treningi, kwalifikacje i 3 wyścigi. Zawodnicy mają zatem ostatnie chwile na to, aby znaleźć optymalne ustawienia. Tor Vallelunga ma dwie zupełnie różniące się sekcje. Pierwsza część obiektu jest bardzo dynamiczna, zaś w drugiej zaczynają się techniczne fragmenty. Polski kierowca wyścigowy zwrócił uwagę, że nawroty w niej to najwolniejsza sekcja w całym kalendarzu Włoskiej F4. Będzie trzeba uważać, aby nie utknąć w korku, gdyż to może kompletnie zrujnować czas okrążenia. Zresztą sam Sztuka przekonał się o tym dobitnie w zeszłym roku, gdy wolniej jadący zawodnik pozbawił go szansy poprawy swojego czasu.

ZOBACZ TAKŻE
Włoska F4: Sztuka pojedzie o mistrzostwo w Vallelundze

Uwaga! Osoby zainteresowane wspieraniem kariery Kacpra Sztuki zapraszamy na stronę polskiego zawodnika w serwisie Patronite. Jego konto nadal jest tam aktywne. Każdy z was może przyczynić się do dalszego rozwoju naszego kierowcy w seriach juniorskich i nie tylko. Zwłaszcza, gdy na horyzoncie pojawiła się szansa awansu do wyższej kategorii.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama