Connect with us

Czego szukasz?

Inne

Bielizna termoaktywna na motor – niezbędna podczas jesiennych wypraw jednośladem

Jesień to czas, w którym pasjonaci jazdy na motocyklu chcą nacieszyć się końcówką sezonu i jeździć swoimi maszynami tak długo, jak jest to możliwe. Chłodniejsze i krótsze dni nie zawsze temu sprzyjają. Mimo spadających temperatur wciąż możesz jednak cieszyć się jazdą na swoim jednośladzie – wystarczy odpowiednie przygotowanie! Kluczem jest odzież, a niezbędnym elementem jesiennego ubioru motocyklisty jest komfortowa bielizna termoaktywna na motocykl. Jaką wybrać? Szczegóły znajdziesz w tym artykule!

bielizna termoaktywna motor
Artykuł sponsorowany

Dlaczego bielizna termoaktywna na motor jest ważna?

Głównym zadaniem bielizny termoaktywnej na motorze jesienią jest ochrona przed zimnem. Nawet nieduże prędkości na motocyklu sprawiają, że niska temperatura i wiatr mogą być mocno uciążliwe. Bielizna termoaktywna na motocykl jest zaprojektowana tak, aby utrzymywać ciepło i chronić przed chłodem, przy czym jej warstwy termoizolacyjne pozwalają skórze oddychać.

Kolejną ważną funkcją bielizny termoaktywnej na motor jest kontrola wilgoci – jazda na motocyklu często wymaga dużej sprawności fizycznej i może być męcząca, w związku z tym pocimy się nawet w niskim temperaturach.

Odzież termoaktywna pomaga w odprowadzaniu wilgoci z ciała, zapobiegając nieprzyjemnym odczuciom. Zwiększa to komfort jazdy, co wraz z miękkością i elastycznością materiału oraz brakiem skrępowania ruchów przekłada się na bezpieczeństwo jazdy.

W razie ewentualnego wypadku bielizna termiczna dodatkowo chroni ciało przed otarciami czy innymi obrażeniami. Dodatkowe atuty odzieży termicznej to trudniejsze niż przy stosowaniu zwykłych ubrań warunki rozwoju bakterii, a także łatwość zakładania motocyklowej odzieży ochronnej na bieliznę termoaktywną.

Rodzaje bielizny termoaktywnej

Bielizna termoaktywna na motocykl może być uszyta z różnych materiałów. Często spotykana jest odzież termiczna z mikrofibry, która jest lepsza na cieplejsze dni, lecz wciąż zapewnia dobrą izolację termiczną i odprowadzanie wilgoci. Bielizna z wełny merino jest natomiast bardzo ciepła i sprawdzi się w chłodniejsze jesienne czy nawet zimowe dni. Wełna doskonale reguluje temperaturę ciała i zapewnia komfort w czasie jazdy.

Najlepsza bielizna termoaktywna na motocykl jest jednak wykonana z technicznych materiałów przeznaczonych specjalnie do tego rodzaju aktywności. Ważne, by wybrać odzież odpowiednią do potrzeb. Na lato sprawdzi się raczej konstrukcja o zwiększonej przewiewności, natomiast na jesień – chroniąca przed chłodem. Taka bielizna termoaktywna na motor posiada we włóknach tkaniny specjalne mikroskopijne komory powietrzne, które doskonale izolują ciało od chłodu otoczenia. Sporo wiedzy o jesiennej bieliźnie termoaktywnej na motocykl znajdziesz na stronie Dobrych Sklepów Motocyklowych.

Jakie elementy bielizny termoaktywnej kupić?

Bielizna termoaktywna to nie tylko koszulka. W ofercie sklepów motocyklowych znajdziesz całe komplety bielizny termoaktywnej na motor, a także poszczególne elementy: koszulki, getry czy kominiarki. Damska bielizna termoaktywna na motocykl może obejmować także body – taki element odzieży dodatkowo chroni okolice pasa przed chłodem wnikającym pod wierzchnią warstwę motocyklowego ubrania.

Koszulki połączone z kominiarką oraz kominiarki z szerokim kołnierzem sięgającym aż do ramion odeprą chłodne podmuchy jesiennych wiatrów. Warto zainwestować w jak najwięcej elementów stroju termoaktywnego na różne pory roku.

Pamiętaj, że odzież tego typu możesz używać nie tylko na motocyklu – jest na tyle wszechstronna, że równie dobrze sprawdzi się na nartach czy na rowerze.

Reklama