Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Najnowsze trendy w designie samochodowym

Design to kwestia bardzo indywidualna – to co podoba się jednemu, dla drugiego może być nie do przyjęcia. Bez względu na osobiste opinie każdy okres w dziejach motoryzacji charakteryzuje się swoją własną, niepowtarzalną estetyką.

trendy design samochodów
Artykuł sponsorowany

Współczesne projektowanie aut – najgorętsze trendy

Wygląd samochodów nieustannie ewoluuje, odpowiadając na zmieniające się trendy, potrzeby klientów i wymagania technologiczne. Niektóre cechy charakterystyczne aut pozostają z nami na lata, podczas gdy inne znikają niczym efemeryda. Większość z nich należy do tej drugiej grupy, ale właśnie na tym polega moda – coś co dzisiaj wywołuje rumieńce ekscytacji, jutro może przywoływać uśmiech politowania. Bez względu na to, czy jakiś trend utrzyma się na dłużej, czy niebawem zniknie, przyjrzyjmy się im, analizując to, czym żyje obecnie branża automotive

Powiew lekkości w sylwetce – dłużej, niżej, szczuplej

W ostatnich latach zauważalne jest przeniesienie priorytetów na kwestie związane z wydajnością i efektywnością. Producenci samochodów skupiają się na redukcji ciężaru pojazdów w celu poprawy stosunku mocy do masy. Z kolei lepsza aerodynamika osiągana jest dzięki dłuższej, niższej i szczuplejszej sylwetce.

Z głową w chmurach – panoramiczne dachy ze szkła

Technologia szkła ewoluuje niezwykle szybko, zupełnie jak motoryzacja. Dzięki temu możliwe jest tworzenie solidnych, szklanych, panoramicznych dachów, dzięki którym doświadczanie podróży wchodzi na nieosiągalny wcześniej poziom.

Agresywność i estetyka – reflektory LED

Ksenony nadal pojawiają się we współczesnych samochodach, jednakże czasy świetności mają dawno za sobą. Do ich największych minusów należy zaliczyć niską trwałość. Wada ta znika w przypadku reflektorów LED-owych, które dodatkowo świecą intensywniejszym strumieniem światła.

Wysoka wydajność LED-ów oraz Full LED-ów to jedno, ale wraz z upływem lat zmienia się również ich kształt. Jeśli chodzi o przednie reflektory, obecnie preferowany jest tzw. agresywny styl, natomiast w przypadku tylnych świateł bardzo często stosuje się poziomą listwę, która nadaje schludny i elegancki wygląd.

Mniej znaczy więcej – minimalizm wewnątrz auta

Projektanci współczesnych samochodów stawiają na prostotę i funkcjonalność. Odzwierciedla to design wnętrza wielu z nich, którego centralny punkt stanowi kokpit z dużym, dotykowym ekranem multimedialnym, który pozwala na spersonalizowanie pojazdu i integrację aplikacji. Dzięki temu samochód jest zarówno wygodny w obsłudze, zaawansowany technologicznie, jak i estetyczny wizualnie.

Felgi w kolorze czerni

Początkowo czarne felgi były zarezerwowane głównie dla samochodów terenowych, jednakże z czasem zaczęły pojawiać się w pozostałych modelach aut. Element ten, choć dość często niedoceniany, jest stosunkowo ważny w kontekście całościowego wyglądu pojazdu. Czy trend ten się utrzyma? A może przyszłość felg jawi się w bardziej kolorowych barwach? Czas pokaże!

Samochody przyszłości – elektryczne i autonomiczne

Pozostawiając wygląd, spójrzmy na projektowanie aut z innej strony, pod kątem rozwoju ich elektryfikacji oraz autonomiczności. Obydwa z tych trendów są zauważalne już od dłuższego czasu. Szczególnie pierwszy z nich coraz mocniej odciska piętno na współczesnej motoryzacji.

Samochody elektryczne coraz częściej pojawiają się na drogach i będzie ich jeszcze więcej. Główne powody? To przede wszystkim postęp technologiczny, dzięki któremu auta z silnikami elektrycznymi są coraz bardziej wydajne, a także rosnąca świadomość ekologiczna, wymuszająca szybkie zmiany na rzecz ratowania naszej planety. W końcu nie samym designem człowiek żyje!

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama