Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Brabus to nie tylko Mercedes. Co jeszcze tuninguje niemiecka marka?

Historia niejednokrotnie już udowadniała, że kiedy innowacyjność łączy się z pasją, powstają rzeczy niebywałe. Doskonale obrazuje to fenomen marki Brabus. Zrodzona z marzeń o szybkich, potężnych i luksusowych samochodach, przekształciła się w symbol redefinicji granic utartych w świecie motoryzacji. Od zawrotnych prędkości, poprzez ekstremalne modyfikacje, aż po ekspansję świata motocykli i łodzi – poznaj firmę, która nie boi się żadnych wyzwań.

brabus vcentrum
Artykuł sponsorowany

Brabus jak to się zaczęło?

W późnych latach 70 -tych XX wieku, w niemieckim miasteczku Bottrop, syn dealera marki Mercedes-Benz, Bodo Buschmann, rozpoczął swoją przygodę z tuningowaniem samochodów. Jazda ulubionym Porsche 911, z wiadomych względów, niezbyt podobała się jego ojcu, dlatego postanowił zająć się Mercedesem W116 S-Class w taki sposób, aby ten zaczął spełniać jego wyśrubowane oczekiwania pod względem osiągów. To właśnie z tego modelu Bodo stworzył superszybką limuzynę, dając tym samym początek fenomenowi Brabus.

Firmę tuningową Bodo Buschmann założył razem ze swoim przyjacielem Klausem Brackmanem i to właśnie z połączenia trzech pierwszych liter ich nazwisk zrodziła się oryginalna nazwa marki – Brabus.

Brabus i rekordy Guinnessa

Zamiłowanie do prędkości oraz doskonałości zaowocowała wieloma rekordami – w tym również odnotowanymi w Księdze Guinnessa. W 1996 roku Brabus E V12 ustanowił rekord Guinnessa jako najszybszy seryjny sedan na świecie, osiągając prędkość 330 km/h. To tylko jeden z wielu rekordów, które firma zdobyła na przestrzeni lat, zawsze dążąc do bycia najlepszym w swojej klasie. Inny rekord Guinnessa zdobył w 1998 roku Brabus M V12, zyskując tytuł najszybszego SUV-a, osiągając prędkość 260 km/h.

Od samochodów po łodzie i motocykle!

Brabus nie ogranicza się jednak wyłącznie do samochodów. Marka poszerzyła swoje portfolio o łodzie motorowe oraz motocykle, tworząc takie cuda jak Brabus Shadow 900 i motocykl Brabus 1300R we współpracy z KTM. Każde z tych pojazdów nosi w sobie DNA Brabus – niezrównaną moc, wyjątkową szybkość i luksusowy design.

brabus

Brabus

Autoryzowany dealer Brabus w Polsce – VCentrum

Fani marki Brabus w Polsce także mają dostęp do jej wyjątkowej oferty. Autoryzowanym dealerem firmy jest VCentrum z siedzibą w Warszawie. Miejsce to pozwala doświadczyć pełni możliwości, jakie oferuje Brabus, począwszy od personalizacji pojazdu, aż po jego serwis i utrzymanie na najwyższym poziomie.

Więcej informacji na: https://vcentrum.pl/brabus/

Inne modele i marki w portfolio Brabus

Jak już wspomniano Brabus tuninguje również łodzie pod marką Brabus Marine, oferując niestandardowe modyfikacje dla wymagających klientów. Współpracuje także z firmą SMART, tworząc specjalne edycje tych miejskich pojazdów. Natomiast pod marką STARTECH, Brabus zajmuje się modyfikacjami takich marek jak Jaguar, Land Rover, Bentley czy Aston Martin.

Najnowsze modyfikacje Brabusa obejmują między innymi Porsche 911 (Brabus 820), które jest znacznie mocniejsze od standardowego modelu. Warto wspomnieć także model Rolls-Royce’a Ghost oznaczony jako Brabus 700 ze zwiększoną mocą i luksusowym wykończeniem. Na uwagę zasługuje także unikatowy Brabus Crawler, który jest ekstremalną wersją Mercedes-Benz G63 AMG przekształconą w off-roadowy buggy.

Firma nie stroni również od elektryków, czego przykładem jest modyfikowany Porsche Taycan Turbo S, który otrzymał nowy wygląd oraz drobne zmiany w osiągach. Nie brakuje również tak unikatowych projektów jak Brabus 900 XLP One of Ten, będący jednym z najszybszych pickupów na rynku. Jak widać, niemiecki tuner nie osiada na laurach, tworząc motoryzacyjne perełki, które przekraczają granice zarówno w kwestii osiągów, jak i designu oraz luksusowego wykończenia pojazdów.

Reklama