Connect with us

Czego szukasz?

Motorsport

Podsumowanie ostatniego wyścigu o GP Abu Dhabi

Zakończenie sezonu na torach F1 to zawsze wielkie wydarzenie, które wzbudza zainteresowanie graczy. Największe emocje związane z tym wyścigiem miały miejsce w 2021 roku, gdzie rozstrzygała się kwestia mistrzostwa świata. Niestety, zarówno w obecnej kampanii, jak również przed rokiem nie było większych emocji związanych z walką w ostatnim wyścigu. Jak wyglądało GP Abu Dhabi?

podsumowanie gp abu dhabi
Materiał powstał we współpracy z partnerem

Max znowu na szczycie!

ComeOn bukmacher jeszcze przed startem rywalizacji wskazywał, że głównym kandydatem do wygranej w wyścigu będzie Max Verstappen. Holender po raz kolejny zdominował klasyfikację generalną w tej dyscyplinie sportu i nie miał sobie równych w tym sezonie.

Max w pierwszych sesjach treningowych nie zaprezentował się z najlepszej strony, ponieważ w drugim treningu zajął trzecie miejsce, a w kolejnej sesji był dopiero szósty. Nie wpłynęło to jednak na przewidywania zakładów bukmacherskich przed startem tego wyścigu. Holender był tutaj zdecydowanym faworytem i potwierdził to od pierwszej sesji kwalifikacyjnej. Max był najszybszy we wszystkich sesjach kwalifikacyjnych, a następnie zwyciężył również w wyścigu z przewagą aż 17 sekund. Było to jednocześnie jego siódme zwycięstwo z rzędu na zakończenie sezonu. Statystyki pokazują, że w obecnej kampanii odbyły się tylko 3 rywalizacje, w których Holender nie był zwycięzcą. To tylko potwierdza, w jak znakomitej dyspozycji był w obecnym sezonie, a dodatkowo jak bardzo odjechał reszcie stawki.

Słaba końcówka Hamiltona

Lewis Hamilton w pewnym momencie tego sezonu miał nadzieję nawet na zakończenie rywalizacji na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, ale słaba końcówka pokrzyżowała jego plany. Brytyjczyk w ostatnim wyścigu tego sezonu dojechał do linii mety dopiero na dziewiątym miejscu. Tym samym na zakończenie sezonu Hamilton musi pocieszyć się zaledwie trzecim miejscem w klasyfikacji generalnej.

Solidny finisz Ferrari

Na starcie tego sezonu mogło się wydawać, że Charles Leclerc będzie jednym z głównych rywali do walki o mistrzostwo F1. Ferrari w dłuższej perspektywie nie było w stanie jednak nawiązać wyrównanej rywalizacji z Red Bullem. Leclerc obiektywnie zaliczył jednak solidny finisz tego sezonu, ponieważ ukończył ostatni wyścig na drugim miejscu, a ogólnie w 3 z 4 wyścigów plasował się na podium na koniec kampanii.

Dominacja Red Bulla

Ogólnie sezon 2023 można określić mianem kolejnej dominacji Red Bulla. Max Verstappen zakończył rywalizację na szczycie, a za jego plecami uplasował się Sergio Perez. Takie wyniki oznaczają, że to właśnie Red Bull okazał się najlepszym zespołem w klasyfikacji konstruktorów i przewidywania legalnego bukmachera pokazują, że raczej nie powinno się to zmienić w kolejnym sezonie. Jak będzie – przekonamy się już w 2024 roku!

Więcej informacji na temat F1 znajdziesz na naszej stronie w dedykowanej zakładce o F1.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej Twitterze) – @Mati_N95

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama