Connect with us

Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

Biznes

Volkswagen Warszawa – twoja droga do nowoczesnej jazdy

Czasy w pełni analogowych samochodów są już dawno za nami. Podstawowe systemy bezpieczeństwa, czy zaawansowane multimedia na stałe zagościły w najnowszych modelach Volkswagena. Nowoczesność to jednak nie tylko rozbudowane systemy, ale także ciągły rozwój technologii. Przyjrzyjmy się wspólnie, w którym kierunku podążają nowe modele Volkswagena!

volkswagen warszawa
Artykuł sponsorowany | Zdjęcie autorstwa Freepik

Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy

Dawniej szczytem marzeń wielu kierowców był samochód wyposażony we wspomaganie kierownicy. Z dzisiejszego punktu widzenia, jest to co najmniej zabawne. Nowe modele oferowane przez Volkswagen Warszawa wyposażone są w zaawansowane systemy, których zadaniem jest wspomaganie kierowcy podczas codziennej eksploatacji pojazdu. Do tego grona zaliczamy takie funkcje, jak chociażby aktywny tempomat, który nie tylko utrzymuje zadaną prędkość, ale w dodatku zachowuje bezpieczną odległość od poprzedzających samochodów. Dzięki specjalnej kamerze nasze auto potrafi odczytywać znaki i automatycznie dostosowywać do nich swoją prędkość. Innym przykładem może być funkcja adaptacyjnej regulacji zawieszenia, która pozwala dowolnie modyfikować ustawienia trybów pracy amortyzatorów, dostosowując ich charakterystykę do warunków drogowych lub preferencji kierowcy.

Technologia gwarantem bezpieczeństwa 

Zdecydowana większość systemów, które są montowane w nowych Volkswagenach, ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa podróżowania. Dzięki temu kierowca oraz pasażerowie nie muszą obawiać się nawet najtrudniejszych warunków, na przykład bardzo mocnych opadów deszczu lub śniegu. Ogromną zaletą nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie systemów jest fakt, że działają one całkowicie automatycznie, bez konieczności ingerencji ze strony kierowcy. Jeżeli czujniki wykryją uślizg kół, system automatycznie rozpocznie procedurę, której celem będzie uregulowanie toru jazdy. Nowoczesne modele z oferty Volkswagen Warszawa w znacznym stopniu przeciwdziałają więc jakimkolwiek zagrożeniom, które mogą wystąpić podczas poruszania się po polskich, jak i zagranicznych trasach. Zaawansowane technologicznie systemy analizują też otoczenie pojazdu i podejmują błyskawiczne reakcje w razie wystąpienia ryzyka kolizji, na przykład w sytuacji, gdy inny pojazd niespodziewanie zmieni pas ruchu. System zapobiegnie też możliwości ewentualnego wymuszenia pierwszeństwa względem innych pojazdów, dzięki czemu zapewnia pasażerom pełne bezpieczeństwo!

Napęd elektryczny i hybrydowy, czyli nowoczesność w służbie planecie

Gama modelowa Volkswagena w znacznej mierze obejmuje dziś samochody elektryczne oraz hybrydowe. Takie rozwiązania pozwalają ograniczyć emisję dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych substancji, które mają istotnie negatywny wpływ na stan naszej planety. W salonach Volkswagen Warszawa znajdziesz w pełni elektryczne modele, takie jak ID.3, ID.4, ID.5, czy ID. Buzz. Każdy z nich jest ciekawą propozycją, którą z pewnością docenią kierowcy poruszający się w ruchu miejskim, gdzie jazda elektrycznym pojazdem jest znacznie tańsza i o wiele bardziej dynamiczna w stosunku do tradycyjnych odmian benzynowych czy wysokoprężnych.

Samochody hybrydowe to połączenie ekonomii, ekologii i ponadprzeciętnych osiągów

Obok w pełni zelektryfikowanych samochodów oferta Volkswagen Warszawa obejmuje także pojazdy hybrydowe, czyli takie, które łączą w sobie dwie formy napędu – silnik spalinowy oraz elektryczny. Warto przy tym podkreślić, że obie jednostki działają ze sobą w harmonii. Silnik elektryczny wspomaga bowiem jednostkę spalinową, redukując przy tym zarówno emisję dwutlenku węgla, jak i pozwalając na obniżenie kosztów codziennej jazdy. Dla przykładu podczas jazdy w gęstym ruchu miejskim, kierujący może poruszać się z wykorzystaniem wyłącznie napędu elektrycznego. Podobnie sytuacja kształtuje się, gdy poruszamy się z niskimi prędkościami, nie obciążając przy tym silnika. W ten sposób oszczędzamy ogromne ilości paliwa. Z kolei podczas jazdy w trasie wykorzystana energia elektryczna podlega odzyskiwaniu i jest magazynowana w akumulatorach. 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama