Connect with us

Czego szukasz?

Inne

Nie tylko spedycja. Zobacz, w jakich innych branżach sprawdzi się oprogramowanie wagowe

Nie brakuje opinii, jakoby oprogramowanie do wag sprawdzało się tylko i wyłącznie w branży transportu i spedycji. To bardzo często wygłaszana opinia, która ma jednak niewiele wspólnego z rzeczywistością. Tak naprawdę taki software świetnie sprawdza się też w wielu innych segmentach rynku! Jakich? O tym w dalszej części artykułu.

spedycja oprogramowanie wagowe
Artykuł sponsorowany

Czym tak właściwie jest oprogramowanie do wagi samochodowej?

Zanim przybliżymy Ci segmenty rynku, w jakich tego typu narzędzie może pomóc Twojej firmie, przedstawmy pokrótce jego możliwości. Otóż jest to wyspecjalizowana aplikacja, której główną rolą jest synchronizacja z wagą znajdującą się w firmie oraz wyświetlanie informacji o ważeniu wraz z opcją ich zapisania. 

Tyle tytułem teorii. To bardzo ogólna definicja, jednak dość dobrze oddaje ona zasady działania tego typu usług. Faktem jest jednak, że taki software stale ewoluuje: dodawane są nowe funkcje i usprawnienia, dzięki którym praca staje się o wiele prostsza. Sporo ciekawych danych o oprogramowaniu wagowym znajdziesz na stronie GS Software: https://gs-software.pl/pl.  

Jakie innowacje mogą usprawnić obsługę wagi samochodowej? Można tu wskazać m.in. na:

 • kompatybilność z jak największą liczbą wag dostępnych na rynku,
 • wsparcie dla różnych trybów ważenia, w tym pojedynczego, podwójnego, z ręki czy z palety,
 • możliwość rozbudowania aplikacji o dodatkowe moduły,
 • profesjonalne wsparcie serwisowe na każdym etapie od zakupu softu, po jego konfigurację i wdrożenie. 

W jakich branżach poza spedycją warto wdrożyć oprogramowanie wagowe?

Ilość potencjalnych zastosowań takich narzędzi, jak te, które dostarcza GS Software jest ogromna. Poniżej przedstawiamy tylko kilka ważnych branż, które zdecydowanie skorzystają na zaimplementowaniu takiego oprogramowania:

 • Przemysł wydobywczy i kopalnictwo: umożliwia dokładne ważenie surowców wydobywanych, co jest kluczowe dla rozliczeń i zarządzania zapasami.
 • Rolnictwo: pomaga w ważeniu zbiorów i produktów rolnych, co jest istotne dla sprzedaży, dystrybucji oraz planowania upraw.
 • Budownictwo: w branży budowlanej oprogramowanie wagowe jest używane do ważenia materiałów, takich jak piasek, żwir czy cement, co jest ważne dla dokładnego rozliczania należności.
 • Przemysł spożywczy: taki software przyda Ci się do ważenia składników, surowców oraz gotowych produktów, co jest kluczowe dla przestrzegania norm i standardów jakościowych.
 • Recykling i gospodarka odpadami: w tej branży oprogramowanie wagowe pomaga w ważeniu i kategoryzowaniu odpadów, co jest ważne dla zrównoważonego zarządzania nieczystościami.
 • Przemysł chemiczny: aplikacja od GS Software może być z powodzeniem używana do dokładnego ważenia składników chemicznych czy paliw, co jest kluczowe przy rozliczeniach z kontrahentami.

W każdej z tych branż, precyzyjne ważenie materiałów, produktów czy surowców jest istotne dla dokładności, efektywności oraz zgodności z regulacjami prawnymi i standardami branżowymi. Oprogramowanie wagowe może znacząco ułatwić te procesy, zapewniając automatyzację, integrację z innymi systemami oraz możliwość analizy i raportowania danych.

Przed zakupem koniecznie przeczytaj o wymaganiach technicznych! 

Pamiętaj, że na rynku bez trudu można znaleźć kilkadziesiąt, a może i kilkaset różnych modeli wag. Zawczasu upewnij się, czy software firmy, od której chcesz kupić oprogramowanie:

 • jest kompatybilny z wybranym modelem,
 • zapewnia darmowy update oprogramowania, gdyby okazało się, że ten nie współpracuje z konkretnym modelem wagi. 

Pamiętaj też, że profesjonaliści, jak GS Software, tworzą narzędzia, które będą płynnie działać nawet na wiekowych komputerach z procesorami 8-gen z serii Intel Core i3 w asyście 4 GB pamięci RAM. W ten sposób możesz być w pełni spokojny o to, że inwestycja w software do wag nie pociągnie za sobą lawiny kolejnych wydatków związanych z wymianą komputerów, na których aplikacja miałaby działać.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama