Connect with us

Czego szukasz?

F4

FWS: Przyrowski 4., Gładysz z pechem | Analiza Q2

Kwalifikacje do 3. wyścigu FWS w Walencji za nami. Najlepszym z Polaków okazał się Jan Przyrowski. Maciej Gładysz przez problemy z oponami uplasował się dopiero w połowie 2. dziesiątki. Wiktor Dobrzański zaś ulokował się w 4. dziesiątce.

Jan Przyrowski FWS Q2 Walencja 2024
Fot. FWS

Kapitalne kwalifikacje kierowcy Camposu

Jan Przyrowski coraz śmielej poczyna sobie podczas tego weekendu FWS. Kolejny z Polaków, którego oglądamy podczas cyklu, ulokował się na 5. pozycji. Nastolatek tym samym okazał się najlepszym spośród debiutantów. Kabir Anurag bowiem, czyli drugi z najszybszych nowicjuszy wykręcił czas dający mu 8. pole startowe. Przyrowski ma zatem ogromną szansę na zwycięstwo w tej kategorii. Po sobotnim pechu osłodziłoby mu to ten weekend.

Przez problemy z kompletem opon Maciej Gładysz uplasował się na dopiero 17. pozycji. Reprezentanta MP Motorsport będziemy zatem oglądać w roli atakującego, gdyż tarnowianin będzie chciał się przebić do przodu. Wszak w przypadku finiszu poza czołową 10., jego rywale mogą odjechać mu w tabeli. Należy jednak pamiętać, że w Walencji jest bardzo trudno o takie manewry. Niemniej kilku kierowców pokazało, że da się to zrobić.

ZOBACZ TAKŻE
Gładysz po inauguracji w Walencji. „Widziałem, co się może stać"

Wiktor Dobrzański natomiast uplasował się na 37. pozycji. Krakowianin zbiera kolejne doświadczenie.

Słówko o czołówce i pozostałych zawodnikach

Griffin Peebles pomimo problemów z transponderem i początkowym wykluczeniem z wyników sesji, został przywrócony do nich. Drugi w tej sytuacji do wyścigu ruszy Andre Cardenas, który jest liderem mistrzostw. Peruwiańczyk już raz wygrał w ten weekend, więc teraz będzie chciał pójść za ciosem. Małą sensację sprawił Maxim Rehm. Reprezentant US Racing zajął fenomenalne 9. miejsce. Niemiec może powalczyć o miejsce w czołowej 10. Byłyby to jego pierwsze punkty w karierze. 

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać Formula Winter Series z Maciejem Gładyszem, Wiktorem Dobrzańskim i Janem Przyrowskim? [stream, live]

Bianca Bustamante i Lia Block uplasowały się pod koniec 3. dziesiątki. Filipince przypadło P27, a Amerykance P30. Block z sesji na sesję radzi sobie coraz lepiej. 

Drugi wyścig tuż za pasem

Przed 3. gonitwą zostanie rozegrana jeszcze jedna. Jej start przewidziano na mniej więcej godzinę 11:00. W niej Maciej Gładysz wystartuje z 3. pola startowego. Pozostali Polacy nie mogli wykręcić konkurencyjnego czasu w wyścigu. To na tej podstawie ustalono kolejność startową. Z tego względu Jan Przyrowski ruszy do wyścigu z 16. miejsca, a Wiktor Dobrzański z  36. Pole position z kolei przypadło Andresowi Cardenasowi, który idzie jak burze.

ZOBACZ TAKŻE
Jan Przyrowski o rywalizacji w F4. "Do każdego trzeba podchodzić z szacunkiem, bo każdy ma jeden cel" | WYWIAD

Aktualizacja: Zmieniono harmonogram dnia. Drugi wyścig FWS przesunięto na 12:30. Powodem jest zamieszanie związane z ustawieniem poprawnej kolejności startowej. Sędziowie pod uwagę wzięli pierwotnie okrążenia, które nie powinny się liczyć. Trwa teraz ustalanie wszystkiego. 

Reklama