Connect with us

Czego szukasz?

Inne

Tesla po raz pierwszy na Poznań Motor Show!

Czołowy producent samochodów elektrycznych zaprezentuje się na tegorocznym Poznań Motor Show. To pierwszy raz w historii wydarzenia, kiedy marka pojawi się z oficjalnym stoiskiem.

Tesla Poznań Motor Show
Fot. Poznań Motor Show

Czołowy producent aut elektrycznych dołącza do Poznań Motor Show 2024

Tesla jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów samochodów elektrycznych. To amerykańska firma technologiczna założona w 2003 roku, która zrewolucjonizowała rynek samochodów elektrycznych i stała się synonimem innowacji w tej dziedzinie. Początkowo skoncentrowana na produkcji luksusowych samochodów elektrycznych. jednak z czasem Tesla rozszerzyła swoją ofertę o bardziej przystępne cenowo modele. Przyczyniło się to do zdecydowanej popularyzacji pojazdów elektrycznych na całym świecie.

Oprócz samochodów Tesla angażuje się również w rozwój technologii magazynowania energii i rozwiązań fotowoltaicznych. Ma to na celu przyspieszenie przejścia na zrównoważone źródła energii. Firma, pod kierownictwem Elona Muska, znana jest z innowacyjnego podejścia do produkcji i sprzedaży, w tym sprzedaży bezpośredniej do konsumentów. Odróżnia to ją od tradycyjnych producentów samochodów. Tesla nie tylko zmieniła sposób, w jaki ludzie myślą o samochodach elektrycznych, ale również wyznacza trendy w dziedzinie technologii autonomicznej jazdy i zrównoważonej energii. 

Co pokaże Tesla na swoim pierwszym Poznań Motor Show?

Na Poznań Motor Show Tesla zaprezentuje cztery modele ze swojej gamy pojazdów – S, 3, X, Y. Tesla S to luksusowy sedan, który zadebiutował jako flagowy pojazd Tesli. Wyróżnia się wyjątkowymi osiągami, z imponującym zasięgiem na jednym ładowaniu oraz zdolnością do potężnego przyspieszenia. Za to Tesla 3 jest próbą Tesli na stworzenie bardziej przystępnego cenowo, ale wciąż wysokiej jakości samochodu elektrycznego dla masowego odbiorcy. Jako kompaktowy sedan, oferuje doskonałe osiągi, zasięg i bezpieczeństwo. Natomiast Tesla X łączy w sobie przestronność i funkcjonalność SUV-a z osiągami samochodu sportowego. Ponadto zapewnia jeden z najlepszych zasięgów wśród elektrycznych SUV-ów.

Tesla Y oferuje podobną jakość wykonania i osiągi co Model 3, ale w pakiecie zapewniającym więcej przestrzeni wewnątrz. Obecność marki na kwietniowym wydarzeniu będzie również okazją do sprawdzenia dostępnych opcji ładowania tak w domu, jak i w drodze. 

ZOBACZ TAKŻE
Tesla Model S po liftingu - maksymalny minimalizm. Nawet 800 km zasięgu

Gdzie i kiedy można zobaczyć modele Tesli?

Stoisko Tesli pojawi się w pawilonie 5 i będzie częścią salonu samochodowego. Natomiast samo Poznań Motor Show 2024 odbędzie się w dniach od 4 do 7 kwietnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich. 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama