Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Nico Hulkenberg w Sauberze od 2025 roku. Potem Audi

Plotki się potwierdziły. Jedyny w obecnej stawce kierowców F1 zawodnik z Niemiec – Nico Hulkenberg – podpisał kontrakt z Sauberem. Umowa będzie obowiązywać od 2025 roku.

nico hulkenberg mercedes steiner plotki
Fot. Haas F1 Team / Nico Hulkenberg

Wielki transfer

Najpierw oświadczenie wydał zespół Haas, w którym Nico Hulkenberg jest kierowcą podstawowym od 2023 roku. Niemiec powrócił wtedy do Formuły 1 po trzech latach przerwy od tego sportu. Niemiecki kierowca obecnie zajmuje 13. miejsce w klasyfikacji kierowców, z trzema miejscami w top 10. Władze zespołu są wdzięczne Hulkenbergowi za poprzedni sezon i liczą na dobre wyniki w obecnej odsłonie zmagań.

ZOBACZ TAKŻE
Newey odchodzi z Red Bulla. Hulkenberg coraz bliżej Audi

Chciałbym podziękować Nico za jego wkład w zespół w czasie, który spędził z nami – jest świetnym graczem zespołowym i osobą, z którą bardzo lubimy współpracować. Jego doświadczenie i opinie okazały się nieocenione dla nas w kontekście poprawy ogólnej wydajności. A to jest wyraźnie widoczne zarówno w kwalifikacjach, jak i wyścigach w VF-24 w tym sezonie. Przed nami jeszcze wiele wyścigów w tym roku, więc z niecierpliwością oczekujemy dalszych korzyści z jego wkładu przez resztę sezonu 2024 – zaznaczył Ayao Komatsu, szef zespołu Haas F1.

Sezon w Sauberze, potem dwa w Audi?

Niedługo po ogłoszeniu ze strony Haasa, nadeszły wieści od Saubera. Hulkenberg zostanie ich kierowcą od 2025 roku i zasili szeregi stajni z Hinwil. Nico był już kiedyś zawodnikiem szwajcarskiego zespołu. W 2013 roku zajął z nim 10. miejsce w klasyfikacji generalnej. Sauber w 2026 stanie się fabrycznym zespołem Audi. Według wcześniejszych plotek Niemiec podpisał 3-letni kontrakt.

ZOBACZ TAKŻE
Hulkenberg w Mercedesie? Steiner doradza Wolffowi

Z wielką radością witamy Nico ponownie w Hinwil od 2025 roku i będziemy rywalizować z nim w Formule 1. Jego szybkość, doświadczenie i zaangażowanie w pracę zespołową będą ważnym elementem transformacji naszego zespołu – oraz projektu F1 Audi – powiedział Andreas Seidl, dyrektor generalny Sauber Motorsport AG i przyszłego zespołu fabrycznego Audi F1.

Już od samego początku istniało wielkie wzajemne zainteresowanie budowaniem czegoś długoterminowego razem. Nico to silna osobowość, a jego wkład, zarówno na poziomie zawodowym, jak i osobistym, pomoże nam osiągnąć postęp zarówno w rozwoju samochodu, jak i w budowie zespołu – dodał.

Wielka radość Niemca

Nico Hulkenberg to jeden z najbardziej doświadczonych kierowców w Formule 1. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko miejsca na podium. Czy będzie mieć jeszcze na to szanse? 36-latek na pewno o tym myśli, a perspektywa współpracy z ogromnym producentem samochodów jest dla niego niezwykle obiecująca.

ZOBACZ TAKŻE
Scuderia Ferrari z nowym sponsorem tytularnym. HP wraca do F1

Wracam do zespołu, z którym współpracowałem w 2013 roku i mam miłe wspomnienia związane z silnym duchem zespołu w Szwajcarii. Perspektywa rywalizacji dla Audi to coś bardzo wyjątkowego. Kiedy niemiecki producent wchodzi do Formuły 1 z taką determinacją, jest to unikalna okazja. Reprezentować zespół fabryczny takiej marki samochodowej, z jednostką napędową wykonaną w Niemczech, to dla mnie wielki zaszczyt – zaznaczył Nico Hulkenberg.

Źródło: Haas F1 Team / Sauber

Reklama