Connect with us

Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

Formuła 1

Nowy zespół w wyścigu po Neweya? Chcą wrócić z nim na szczyt

Adrian Newey jest kuszony przez kolejny zespół F1. Tym razem ręce po inżyniera wyciąga Mercedes, który jest obecnie w dołku i chciałby z niego wyjść w 2026 roku. Kluczem do tego ma być genialny, 65-letni Brytyjczyk.

Adrian Newey 2024 Mercedes Ferrari Nowy zespół
Fot. Red Bull Content Pool

Adrian Newey rozchwytywany

Brytyjski inżynier, który stoi za wszystkimi mistrzowskimi samochodami Red Bulla, ale także kilkoma świetnymi maszynami McLarena i Williamsa ogłosił, że po tym sezonie odchodzi z ekipy z Milton Keynes. Oznacza to, że 65-latek stał się z automatu najgorętszym nazwiskiem w gierkach transferowych. Nie od dziś wiadomo, że dobre auto to znaczna część sukcesu zespołu w Formule 1. Każdy z zamożnych zespołów o tym wie, dlatego coraz więcej spekulacji o nowym miejscu zatrudnienia Adriana Neweya. Przez tygodnie od ogłoszenia decyzji przewijały się tematy brytyjskiego inżyniera w Ferrari lub Astonie Martinie, gdyż to dwie ambitne oraz bogate stajnie. Jednak z najnowszych doniesień wynika, że w grę o Adriana Neweya włączył się nowy zespół.

ZOBACZ TAKŻE
Najlepsze samochody oraz innowacje Adriana Neweya. Część 1

Do walki o podpis Neweya na kontrakcie włączył się Mercedes

Cenione źródło, jakim jest niemieckie Auto Motor und Sport uważa, że Newey jest na celowniku Mercedesa. Zespół z Brackley boryka się z poważnymi problemami ze zrozumieniem samochodu od początku 2022 roku. Kilkukrotnie zmieniali koncepcje bolidu oraz głównych inżynierów. Jednak ani James Allison ani Mike Elliott nie byli w stanie sprostać wyzwaniu uratowania ostatnich kampanii. Wygląda na to, że Mercedes bojący się powtórki z rozrywki w 2026 roku chciałby ubezpieczyć się za pomocą zatrudnienia Adriana Neweya. Brytyjczyk zagwarantowałby stabilność i spokój. Gdyby zaczął pracę nad nowym Mercedesem już w 2025 roku, to powinien zdążyć z konstrukcją do momentu wprowadzenia nowych regulacji. 

Na pole position po Neweya jednak Ferrari

Mimo na pewno lukratywnych kontraktów i szeregu obietnic ze strony Mercedesa Newey wydaje interesować się bardziej pracą we Włoszech. Sam w poprzednim roku wspominał, że żałuje, że nigdy nie było mu dane współpracować z Ferrari i Lewisem Hamiltonem. W kolejnym roku miałby niepowtarzalną okazję do odhaczenia obu tych pozycji w jego karierze. Natomiast połączenie kunsztu najwyższej klasy kierowców, zespołu oraz inżyniera może spowodować zmianę na czele klasyfikacji. 

Istnieje też także możliwość przejścia na emeryturę. 65-latek sam o tym wspominał. Choć wydaje się jednak, że Newey chciałby w swoim życiu podjąć jeszcze jedno wyzwanie. O tym, co zrobi, dowiemy się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE
Newey w Ferrari? Hamilton nie wyklucza takiego scenariusza

Skomentuj

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Reklama