Connect with us

Czego szukasz?

Serie juniorskie F1

GB3: Drugie zwycięstwo Kucharczyka na Spa | Analiza 2. wyścigu

Tymek Kucharczyk świetnie rozpoczął ten weekend, w 1. wyścigu pole position zamienił w pewne zwycięstwo. W kolejnych zawodach startował z 2. pola startowego, ale nie przeszkodziło mu to w sięgnięciu po kolejną wiktorię. Drugi dojechał John Bennett, a trzeci Louis Sharp.

Kucharczyk 2 Wyścig Spa 2024 GB3 Championship Wyniki Analiza
Fot. Tymek Kucharczyk / Facebook

Dominacja Tymka może znudzić kibiców

Kucharczyk dobrze ruszył z pole position i próbował atakować Bennetta na prostej Kemmel, ale ten świetnie bronił się przed Polakiem. W końcu na 3. okrążeniu kierowca Hitecha poradził sobie z rywalem i objął prowadzenie. Był to idealny moment na manewr, bo chwilę później wyjechał samochód bezpieczeństwa, ponieważ jeden z kierowców zatrzymał się na torze. Na 6. okrążeniu odbył się restart, ale już na pierwszym zakręcie doszło do kolizji Pinga z Cresswellem, ten drugi utknął w żwirze i ponownie na tor wrócił samochód bezpieczeństwa. Na szczęście dla Tymka nie wznowiono już rywalizacji i dojechał do mety jako zwycięzca 2. wyścigu.

Najlepszy zespół: Hitech

Drugi wyścig z rzędu Hitech miał najlepszą zdobycz punktową i objęli prowadzenie w klasyfikacji zespołowej. Kucharczyk ponownie zapewnił 35 punktów wygrywając wyścig, Will Macintyre znowu dojechał na 5. miejscu i zdobył 19 punktów. Trzeci z kierowców Hitecha, Gerrard Xie ukończył wyścig dopiero na 16. miejscu.

Największe zaskoczenie: Shawn Rashid

Amerykanin nie jest kierowcą, który prezentuje jakiś wysoki poziom. Wystarczy wspomnieć, że w wieku 28 lat dalej jeździ w takiej serii jak GB3, a w zeszłym sezonie był najgorszym pełnoetatowym kierowcą. Mimo tego po starcie do drugiego wyścigu z 12. pola startowego, udało mu się dojechać do mety na wysokim 7. miejscu. Shawn ma obecnie 35 punktów, czym pobił już swój zeszłoroczny dorobek.

Największe rozczarowanie: Noah Ping

Noah przed tym weekendem nie ukończył żadnego wyścigu w top 10. 1. wyścig na Spa ukończył na 6. miejscu, teraz również mógł dojechać na wysokiej pozycji. Amerykanin po restarcie walczył z Cresswellem o 4. miejsce i niestety zbyt odważnie zaatakował od wewnętrznej i doszło do kolizji, przez co obaj nie ukończyli wyścigu. 

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz GB3 Championship 2024: Gdzie i kiedy jedzie Tymek?

Co jeszcze czeka nas na Spa-Francorchamps w ten weekend?

Jutro, 2 czerwca, o godz. 13:55 czeka na nas trzeci i zarazem ostatni wyścig weekendu na Spa. Najlepsza dwunastka zostanie odwrócona, dlatego Tymek Kucharczyk, jako zwycięzca kwalifikacji będzie musiał przebijać się z 12. pola startowego. Jeśli utrzyma swoje tempo, to może nawet uda się powalczyć o podium.

ZOBACZ TAKŻE
Transmisja GB3 Championship. Gdzie oglądać wyścigi Tymka Kucharczyka? [stream, live]

Wyniku 2. wyścigu na Spa-Francorchamps

Wyniki 2 wyścig GB3 Spa 2024

Fot. GB3 Championship                            

Reklama