Connect with us

Czego szukasz?

F1 w Viaplay – wszystko, co powinniście wiedzieć. Redakcja, ceny, gdzie najlepiej kupić

f1 viaplay

F1 w Viaplay | Fot. Red Bull Content Pool

F1 w Viaplay od 2023 roku. Nie będzie 4 darmowych transmisji w sezonie

Jak można oglądać F1 w Viaplay? Nordic Entertainment Group (w skrócie NENT Group) poinformowała o transakcji w 2021 roku, czym wywołała niemały szok w Polsce. Okazało się bowiem, że „królowa sportów motorowych” zniknie z tradycyjnej telewizji, a pojawi się na platformie VOD. Poinformowano także, że umowa została zawarta na trzy lata – do 2025 roku.

Z komunikatu dowiedzieliśmy się wielu ważnych kwestii. Przede wszystkim platforma Viaplay będzie – podobnie jak Eleven Sports obecnie – transmitować wszystkie sesje treningowe, kwalifikacyjną oraz sam wyścig. Poza transmisjami w Viaplay znajdą się także programy studyjne z ekspertami. Przypomnijmy, że w redakcji F1 w Viaplay pojawią się m.in. Mikołaj Sokół, Maciej Jermakow, Aldona Marciniak czy Michał Gąsiorowski. Pełną listę wraz z odnośnikami do stosownych newsów znajdziecie w dalszej części newsa. 

Istotna jest jeszcze jedna rzecz – w komunikacie z 2021 roku zaznaczono, że cztery wydarzenia oraz skróty wszystkich wydarzeń będą dostępne bezpłatne. Jeszcze niedawno zastanawialiśmy się, w jakiej formie Viaplay udostępni za darmo wyścigi wszystkim zainteresowany, po czym platforma poinformowała, że… wycofuje się z tych ustaleń. W absurdalnym oświadczeniu poinformowała, że zdobyła już ponad milion subskrybentów w Polsce, więc nie będzie udostępniać za darmo czterech wyścigów w sezonie, bo było by to nie w porządku… dla obecnych abonentów. Czegoś tak pozbawionego sensu to ze świecą szukać. 

Jak Viaplay będzie pokazywać Formułę 1?

Kilka tygodni przed startem nowego sezonu F1, Viaplay zdradziło szczegóły na temat transmisji „królowej sportów motorowych” u siebie. Poza tradycyjnym przekazem telewizyjnym do wyboru będzie bowiem kilka innych możliwości. To element swoistej rywalizacji z F1 TV, która w zakresie personalizacji transmisji oferuje przecież bardzo dużo. Więcej o porównaniu Viaplay z oficjalną telewizją F1 możecie przeczytać w naszym osobnym newsie – tutaj skupmy się na nordyckiej platformie.

ZOBACZ TAKŻE
Viaplay czy F1 TV. Gdzie lepiej oglądać Formułę 1? Porównujemy dziewięć kluczowych aspektów

Cztery dodatkowe tryby, które będzie oferować Viaplay to track positioning, onboard, timing oraz pitlane. Są one więc teoretycznie bliźniaczo podobne do F1 TV, ale w rzeczywistości mniej rozbudowane. Track positioning jest mapą na żywo z pozycjami kierowców, a timing zestawieniem z dokładnymi czasami kierowców – w podziale na sektory. Onboard to tryb, w ramach którego platforma pokazuje wybranych kierowców z perspektywy ich kasku. Tutaj ma miejsce największa różnica, bowiem w F1 TV można wybrać kierowcę, a tutaj Viaplay robi to za nas, co jakiś czas zmieniając zawodników. Kamery pitlane tłumaczyć nie trzeba – będzie oferować podgląd na aleję serwisową. 

F1 w Viaplay. Co to w ogóle za platforma?

Viaplay pojawił się w Polsce latem 2021 roku. Platforma określana jest jako „sportowy Netflix” i to chyba najlepiej oddaje jej sposób działania. W cenie miesięcznego abonamentu mamy do czynienia z całym pakietem treści oferowanych przez NENT Group. 

Formuła 1 będzie jedną z pereł w koronie oferty Viaplay. Obecnie najważniejsze dla niej są piłkarskie rozgrywki: brytyjskiej Premier League, niemieckiej Bundesligi, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy. Poza tym platforma ma prawa do wielu innych wydarzeń sportowych, m.in. gal KSW. Dla fanów sportów motorowych istotne mogą być prawa do IndyCar. Ofertę uzupełnia bogata oferta filmów, seriali oraz programów rozrywkowych, także polskich, dedykowanych produkcji. 

Studio platformy, z którego realizowane są materiały, mieści w Warszawie. Jak duża jest to platforma? Viaplay od wielu lat zdobywa uznanie w krajach nordyckich, a od niedawna także w bałtyckich. Obecnie ma ponad 3 miliony użytkowników i uruchomiła swoje usługi nawet w Stanach Zjednoczonych. 

Na jakich urządzeniach można oglądać Viaplay?

Z Viaplay można maksymalnie na czterech urządzeniach, ale jedynie na dwóch z nich jednocześnie. To istotna informacja dla fanów Formuły 1, chcących oglądać wyścigi na żywo na więcej niż jednym urządzeniu. Na jakich urządzeniach można jednak w ogóle oglądać transmisje Viaplay? Poniżej pełna lista:

 • komputery przez przeglądarkę internetową;
 • telefony z systemem Android albo iOS;
 • tablety z systemem Android albo iOS;
 • konsole do gier – Playstation i Xbox;
 • Smart TV – LG, Samsung, Panasonic, Sony, Philips, TCL oraz Hisense;
 • urządzenia streamingowe/przystawki do telewizora – Chromecast, Apple TV, Android TV, Google TV, Amazon Fire TV.

Poza przeglądarkami internetowymi Viaplay oferuje oczywiście swoją aplikacje na wskazane urządzenia

Ile kosztuje Formuła 1 w Viaplay?

Viaplay jako platforma VOD oferuje chcącym oglądać Formułę 1 jedyny pakiet, który ją zawiera pod nazwą Total. Obejmuje on absolutnie wszystko, co platforma ma do zaoferowania – sport, filmy, seriale i inne programy. 

W związku z coraz bardziej rozbudowaną ofertą Viaplay, władze tej platformy VOD niedawno znacząco podniosły cenę miesięcznego abonamentu. Do końca 2022 roku miesięczny abonament kosztował 34 złote, a dopiero w sierpniu 2022 roku wprowadzono możliwość rocznego abonamentu w cenie 399 zł (33,25 zł na miesiąc). 

Obecna cena Viaplay jest znacznie wyższa. Pakiet można obecnie kupić w cenie 55 zł miesięcznie, choć do lutego 2023 r. były to 34 zł miesięcznie. Obecnie można też wykupić roczną subskrypcję w cenie 528 zł, a więc 44 zł miesięcznie. Tym samym przy zakupie na 12 miesięcy otrzymacie rabat na poziomie 15%. 

Od 2023 roku Viaplay poza pakietem Total wprowadził także tańsze rozwiązania, które jednak nie zawierają transmisji Formuły 1. Pakiet Films & Series za 15 zł/m-c obejmuje rzecz jasna wszelkiego rodzaju filmy, seriale i programy rozrywkowe, a w pakiecie Medium za 40 zł/m-c dodatkowo ma się dostęp do prawie wszystkich transmisji sportowych. Wyłączono bowiem z niego trzy najważniejsze dla kibiców pozycje, które są dostępne jedynie w pakiecie Total: Formułę 1, piłkarską Premier League oraz gale KSW. 

Porównanie ofert Viaplay u różnych operatorów

Platforma Viaplay jest dostępna u kilku dostawców jako dodatkowa usługa. Oferty są na tyle rozbudowane, że warto je każdorazowo opisać. Operatorzy prześcigają się bowiem w miksowaniu różnych usług, tak aby zaproponować jak najbardziej korzystne oferty dla swoich klientów. Najczęściej łączą po prostu kilka usług i sprzedają je znacznie taniej, niż w przypadku kupowania każdej osobno. 

Viaplay w Play

Czy Viaplay za darmo jest w ogóle możliwe. Tak naprawdę jest, ale oczywiście nie na stałe. W Play NOW pierwszy miesiąc jest dostępny za darmo, ale kolejne są w standardowej cenie – 55 zł miesięcznie. To atrakcyjna oferta, ale koniec końców wychodzi więc gorzej niż przy rocznej subskrypcji bezpośrednio w Viaplay. Oferta nie jest więc szczególnie atrakcyjna, ale może być wygodna dla klientów sieci Play.

F1 Viaplay w Canal+

Ciekawą ofertę przygotowała natomiast Platforma Canal+. Do nieawna do wyboru były nawet możliwości, ale teraz Viaplay z transmisjami Formuły 1 znajduje się w jednym pakiecie. Viaplay Total jest częścią pakietu Relax+Sport, który obejmuje wiele kanałów telewizyjnych, a także najważniejsze sportowe – przede wszystkim te z Canal+ (transmisje np. PKO BP Ekstraklasy), ale też Eleven Sports (np. Serie A czy La Liga), a także Polsat Sport Premium (Liga Mistrzów UEFA). W ofercie jest też platforma Canal+ Online. Cena pakietu wynosi 105 zł miesięcznie (85 zł w pierwszym miesiącu), więc jeśli interesujecie się wieloma dyscyplinami i ligami piłkarskimi to ciekawa oferta, ale jeśli chcecie oglądać tylko F1 na Viaplay, to wygląda to znacznie gorzej. 

F1 Viaplay w UPC

Viaplay w UPC można mieć w trzech wariantach. Z oferty zniknęła jednak niedawno ciekawa opcja, w której Viaplay był oferowany jako składnik pakietu Internetu. Teraz jest dostępny wyłącznie w opcjonalnych pakietach sportowych dostępnych przy zakupie Internetu. UPC obecnie nie daje możliwości dokupienia Viaplay w jakiejkolwiek formie, jeśli korzystacie wyłącznie z telewizji.

Można bowiem dokupić:

 • pakiet Viaplay Total w cenie 39,99 zł miesięcznie;
 • pakiet Viaplay Total i Polsat Sport Premium w cenie 59,99 zł miesięcznie;
 • pakiet Viaplay Total, Polsat Sport Premium i Eleven Sports w cenie 69,99 zł miesięcznie.

Jeśli chcecie kupić pakiet Internetu z telewizją w UPC i dodatkowo mieć Viaplay, istnieje tylko jedna możliwość. Wykupienie najdroższego pakietu (1 gb/s Internetu + 189 kanałów TV) za 140 zł miesięcznie, który zawiera Viaplay Total. 

Viaplay w Vectrze

Oferta Vectry jest jedną z najsłabszych, jeśli chodzi o omawianych operatorów. Viaplay można bowiem dokupić tylko jako dodatkowy pakiet do dowolnego abonamentu za 55 zł miesięcznie.

Viaplay F1 w T-Mobile

Serwis streamingowy pojawił się w T-Mobile dopiero pod koniec 2022 roku i to wyłącznie w ramach łączonej oferty Magenta DOM. Obejmuje ona abonament komórkowy, internet domowy, telewizję oraz „rozrywkę bez ograniczeń”, a więc dostęp do wybranej usługi streamingowej albo pakietu dodatkowego. Wśród nich znajduje się m.in. HBO Max, Tidal czy właśnie Viaplay.

Co istotne, co miesiąc można dokonać zmiany usługi – jednego miesiąca możecie mieć Viaplay, a kolejnego np. HBO Max. To jednak pakiet łączący w sobie wiele usług, więc nic dziwnego, że jego cena zaczyna się wysoko – od 95 zł miesięcznie. 

Gdzie najtaniej kupić F1 w Viaplay?

Wyżej przedstawiliśmy wszystkie obecnie dostępne możliwości zakupu Viaplay w Polsce. Jak widzicie, możliwości jest naprawdę dużo, choć oczywiste jest, że pewnie nie będziecie chcieli wiązać się specjalnymi umowami z nowymi operatorami tylko dla Viaplay. Jeśli jednak jesteście klientami jednej z wymienionych wyżej platform, warto pomyśleć nad zmianą swojej umowy. Poniżej zawarliśmy wszystkie możliwości zakupu w Viaplay w Polsce, abyście mogli dokonać wyboru. 

 • Viaplay na viaplay.pl – 55 zł miesięcznie albo 44 zł miesięcznie przy rocznej subskrypcji 
 • Viaplay w Play –  55 zł miesięcznie, pierwszy miesiąc 0 zł – sprawdźcie ofertę
 • Viaplay, 97 kanałów telewizyjnych, w tym Canal+, Eleven Sports, Polsat Sport Premium, Canal+ Online w Canal+ – 105 zł miesięcznie (pierwszy miesiąc 85 zł) – sprawdźcie ofertę
 • Viaplay w UPC jako dodatek do pakietu Internetowego – 39,99 zł miesięcznie – sprawdźcie ofertę
 • Viaplay i Polsat Sport Premium w UPC jako dodatek do pakietu Internetowego – 59,99 zł miesięcznie – sprawdźcie ofertę
 • Viaplay, Polsat Sport Premium i Eleven Sports w UPC jako dodatek do pakietu Internetowego – 69,99 zł miesięcznie – sprawdźcie ofertę
 • Viaplay jako jeden z elementów najdroższego pakietu Internetu z telewizją (1 gb/s, 189 kanałów tv) w UPC – 140 zł miesięcznie – sprawdźcie ofertę 
 • Viaplay, Internet 750 mb/s, 176 kanałów telewizyjnych w UPC – 106 zł miesięcznie – sprawdźcie ofertę
 • Viaplay w Vectrze – 55 zł miesięcznie
 • Viaplay w T-Mobile – jedynie w ofercie Magenta DOM (opisana powyżej) od 95 zł miesięcznie

Powyższe zestawienie zawiera linki afiliacyjne. Korzystając z nich wspieracie rozwój serwisu, a dla was nie ma to żadnego znaczenia. Ceny i oferty pozostają bowiem oczywiście bez zmian. 

Dziennikarze zajmujący się F1 w 2023 roku

Pogłoski o osobach mających pracować przy Formule 1 w Viaplay krążyły tuż po ogłoszeniu przejęcia praw przez tę platformę. Oficjalne potwierdzenia zaczęły jednak następować od grudnia 2022 roku, już po zakończeniu sezonu „królowej sportów motorowych”. Redakcję F1 Viaplay w sezonie 2023 stanowić będą:

Trzon redakcji stanowią więc osoby współpracujące w ostatnich latach przy F1 z Eleven Sports i trudno się temu dziwić. Dziennikarze ci zbierali przez lata pozytywne recenzje i sporą rzeszę fanów, więc z pewnością według wielu są dobrym wyborem. Jednocześnie dodano do nich kilka nowych twarzy, dzięki czemu wydaje się, że Viaplay w pewnych kwestiach zachowa starą jakość, ale jednocześnie zaprezentuje też świeże spojrzenie.

Redakcję wspierać będzie Marcin Budkowski, który został ekspertem platformy w sezonie 2023. Pojawiać będzie się jednak tylko przy okazji wybranych wyścigów. 

Uruchomiono także nowy hasztag dla polskich fanów Formuły 1, chcących komentować poczynania na torach i nie tylko. Poprzedni #ElevenF1 został zastąpiony przez #ViaF1. 

4.4/5 (liczba głosów: 60)
Reklama