Czego szukasz?

F1 w Viaplay – wszystko, co powinniście wiedzieć. Redakcja, ceny, gdzie najlepiej kupić

f1 viaplay

F1 w Viaplay | Fot. Red Bull Content Pool

F1 w Viaplay od 2023 roku. 4 darmowe transmisje w sezonie

Jak można oglądać F1 w Viaplay? Nordic Entertainment Group (w skrócie NENT Group) poinformowała o transakcji w 2021 roku, czym wywołała niemały szok w Polsce. Okazało się bowiem, że „królowa sportów motorowych” zniknie z tradycyjnej telewizji, a pojawi się na platformie VOD. Poinformowano także, że umowa została zawarta na trzy lata – do 2025 roku.

Z komunikatu dowiedzieliśmy się wszystkich ważnych kwestii. Przede wszystkim platforma Viaplay będzie – podobnie jak Eleven Sports obecnie – transmitować wszystkie sesje treningowe, kwalifikacyjną oraz sam wyścig. Poza transmisjami w Viaplay znajdą się także programy studyjne z ekspertami. Przypomnijmy, że w redakcji F1 w Viaplay pojawią się: Mikołaj Sokół, Maciej Jermakow, Aldona Marciniak, Paweł Baran, Bartosz Budnik oraz Bartosz Pokrzywiński. 

Istotna jest jeszcze jedna rzecz – w komunikacie z 2021 roku zaznaczono, że cztery wydarzenia oraz skróty wszystkich wydarzeń będą dostępne bezpłatne. Na chwilę obecną trudno jednoznacznie ocenić to sformułowanie, choć najprawdopodobniej będzie to oznaczać cztery wyścigi oraz skróty wyścigów (wyobrażamy sobie dłuższe, kilkudziesięciominutowe materiały) dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez dodatkowych opłat. Możliwe jest oczywiście także sprzedanie praw jakiejś telewizji. 

F1 w Viaplay. Co to w ogóle za platforma?

Viaplay pojawił się w Polsce latem 2021 roku. Platforma określana jest jako „sportowy Netflix” i to chyba najlepiej oddaje jej sposób działania. W cenie miesięcznego abonamentu mamy do czynienia z całym pakietem treści oferowanych przez NENT Group. 

Formuła 1 będzie jedną z pereł w koronie oferty Viaplay. Obecnie najważniejsze dla niej są piłkarskie rozgrywki: brytyjskiej Premier League, niemieckiej Bundesligi, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy. Poza tym platforma ma prawa do wielu innych wydarzeń sportowych, m.in. gal KSW. Dla fanów sportów motorowych istotne mogą być prawa do IndyCar. Ofertę uzupełnia bogata oferta filmów, seriali oraz programów rozrywkowych, także polskich, dedykowanych produkcji. 

Studio platformy, z którego realizowane są materiały, mieści w Warszawie. Jak duża jest to platforma? Viaplay od wielu lat zdobywa uznanie w krajach nordyckich, a od niedawna także w bałtyckich. Obecnie ma ponad 3 miliony użytkowników i uruchomiła swoje usługi nawet w Stanach Zjednoczonych. 

Ile kosztuje Formuła 1 w Viaplay?

Viaplay jako platforma VOD oferuje wyłącznie jeden możliwy pakiet pod nazwą Total. Obejmuje on absolutnie wszystko, co platforma ma do zaoferowania – sport, filmy, seriale i inne programy. Można z niego korzystać maksymalnie na dwóch urządzeniach jednocześnie. 

W związku z coraz bardziej rozbudowaną ofertą Viaplay, władze tej platformy VOD znacząco podniosły cenę miesięcznego abonamentu. Do końca 2022 roku miesięczny abonament kosztował 34 złote, a dopiero w sierpniu 2022 roku wprowadzono możliwość rocznego abonamentu w cenie 399 zł (33,25 zł na miesiąc). 

Obecna cena Viaplay jest znacznie wyższa. Pakiet można jeszcze kupić w cenie 34 zł miesięcznie, ale jedynie do marca 2023 roku. Później automatycznie wzrośnie ona do 55 zł miesięcznie. Obecnie można też wykupić roczną subskrypcję w cenie 528 zł, a więc 44 zł miesięcznie. Tym samym przy zakupie na 12 miesięcy otrzymacie rabat na poziomie 15%. 

Porównanie ofert Viaplay u różnych operatorów

Platforma Viaplay jest dostępna u kilku dostawców jako dodatkowa usługa. Oferty są na tyle rozbudowane, że warto je każdorazowo opisać. Operatorzy prześcigają się bowiem w miksowaniu różnych usług, tak aby zaproponować jak najbardziej korzystne oferty dla swoich klientów. Najczęściej łączą po prostu kilka usług i sprzedają je znacznie taniej, niż w przypadku kupowania każdej osobno. 

Viaplay w Play

Czy Viaplay za darmo jest w ogóle możliwe. Tak naprawdę jest, ale oczywiście nie na stałe. W Play NOW pierwszy miesiąc jest dostępny za darmo, ale kolejne są w standardowych cenach – 34 zł, a następnie 55 zł miesięcznie. To atrakcyjna oferta, ale koniec końców wychodzi więc gorzej niż przy rocznej subskrypcji bezpośrednio w Viaplay. Oferta nie jest więc szczególnie atrakcyjna, ale może być wygodna dla klientów sieci Play.

F1 Viaplay w Canal+

Ciekawą ofertę przygotowała natomiast Platforma Canal+. Tam do wyboru są dwie możliwości. Przede wszystkim Viaplay jest częścią pakietu Entry+Sport, który obejmuje wiele kanałów telewizyjnych, a także najważniejsze sportowe – przede wszystkim te z Canal+ (transmisje np. PKO BP Ekstraklasy), ale też Eleven Sports (np. Serie A czy La Liga), a także Polsat Sport Premium (Liga Mistrzów UEFA). W ofercie jest też platforma Canal+ Online. Cena pakietu wynosi 70 zł, więc jeśli interesujecie się wieloma dyscyplinami i ligami piłkarskimi to doskonała oferta, ale jeśli chcecie oglądać tylko F1 na Viaplay, to wygląda to znacznie gorzej. 

Viaplay na Canal+ jest także dostępne w ramach pakietu Entry+Superfilm, ale ta oferta jest skierowana ewidentnie do kinomaniaków z zacięciem do F1. Trzeba bowiem wówczas zapłacić aż 109 zł – 90 zł za pakiet Entry+Superfilm i 19 zł za Viaplay, który jest tam dostępny opcjonalnie. W zamian poza Viaplay będziecie mieli dostęp do kanałów Canal+, Netflixa, HBO Max, Playera i Canal+ Online. Jest to więc ciekawa propozycja, ale ewidentnie nie dla każdego. 

F1 Viaplay w UPC

Viaplay w UPC także można mieć w kilku wariantach. Najciekawsza wydaje się oferta, w ramach której Viaplay jest standardowo dostępny w pakiecie Internetu z telewizją za 106 zł. Poza Viaplay obejmuje on m.in. 76 kanałów telewizyjnych oraz Internet 750 mb/s. Wydaje się, że to ogółem jedna z najciekawszych ofert na zakup Viaplay.

Poza tym Viaplay jest także dostępny w specjalnych pakietach sportowych. Viaplay w pakiecie z kanałami Polsat Sport Premium kosztuje 39,99 zł miesięcznie, a Viaplay z Polsat Sport Premium i Eleven Sports 49,99 zł miesięcznie. Dostęp do platformy można także dokupić do dowolnego pakietu w standardowej cenie – takiej samej jak bezpośrednio na stronie Viaplay (34 zł, a następnie 55 zł miesięcznie).

Viaplay w Vectrze

Oferta Vectry jest jedną z najsłabszych, jeśli chodzi o omawianych operatorów. Viaplay można bowiem dokupić tylko jako dodatkowy pakiet do dowolnego abonamentu za 34 zł miesięcznie.

Gdzie najtaniej kupić F1 w Viaplay?

Wyżej przedstawiliśmy wszystkie obecnie dostępne możliwości zakupu Viaplay w Polsce. Jak widzicie, możliwości jest naprawdę dużo, choć oczywiste jest, że pewnie nie będziecie chcieli wiązać się specjalnymi umowami z nowymi operatorami tylko dla Viaplay. Jeśli jednak jesteście klientami jednej z wymienionych wyżej platform, warto pomyśleć nad zmianą swojej umowy. Poniżej zawarliśmy wszystkie możliwości zakupu w Viaplay w Polsce, abyście mogli dokonać wyboru. 

PlatformaCo zawiera pakiet?Cena
ViaplayViaplay34, następnie 55 zł /m-c albo 44 zł / m-c przy rocznej subskrypcjiSPRAWDŹ OFERTĘ
PlayViaplay34, następnie 55 zł / m-c, pierwszy miesiąc 0 złSPRAWDŹ OFERTĘ
Canal+Viaplay, 85 kanałów telewizyjnych, w tym Canal+, Eleven Sports, Polsat Sport Premium, Canal+ Online70 zł / m-cSPRAWDŹ OFERTĘ
Canal+Viaplay, 85 kanałów telewizyjnych, w tym Canal+, a także Netflix, HBO Max, Player, Canal+ Online109 zł / m-cSPRAWDŹ OFERTĘ
UPCViaplay, Internet 750 mb/s, 176 kanałów telewizyjnych106 zł / m-cSPRAWDŹ OFERTĘ
UPCViaplay34, następnie 55 zł / m-cSPRAWDŹ OFERTĘ
UPCViaplay, Polsat Sport Premium39,99 zł / m-cSPRAWDŹ OFERTĘ
UPCViaplay, Polsat Sport Premium, Eleven Sports49,99 zł / m-cSPRAWDŹ OFERTĘ
VectraViaplay34, następnie 55 zł / m-cSPRAWDŹ OFERTĘ

Powyższa tabela zawiera linki afiliacyjne. Korzystając z nich wspieracie rozwój serwisu, a dla was nie ma to żadnego znaczenia. Ceny i oferty pozostają bowiem oczywiście bez zmian. 

Dziennikarze zajmujący się F1 w 2023 roku

Pogłoski o osobach mających pracować przy Formule 1 w Viaplay krążyły tuż po ogłoszeniu przejęcia praw przez tę platformę. Oficjalne potwierdzenia zaczęły jednak następować od grudnia 2022 roku, już po zakończeniu sezonu „królowej sportów motorowych”. Do tej pory potwierdzono sześciu dziennikarzy. To:

Trzon redakcji stanowią więc osoby współpracujące w ostatnich latach przy F1 z Eleven Sports i trudno się temu dziwić. Dziennikarze ci zbierali przez lata pozytywne recenzje i sporą rzeszę fanów, więc z pewnością według wielu są dobrym wyborem. 

Uruchomiono także nowy hasztag dla polskich fanów Formuły 1, chcących komentować poczynania na torach i nie tylko. Poprzedni #ElevenF1 został zastąpiony przez #DomF1. 

5/5 (liczba głosów: 3)
Reklama