Connect with us

Kalendarz Formuła E 2020/21 – niezbędnik kibica

Zatwierdzono wstępną wersję harmonogramu na przyszły sezon FE. Największą zmianą jest obecność ePrix Monako, a w porównaniu do obecnej rozpiski przeniesiono podwójną rundę w Arabii Saudyjskiej. Kalendarz Formuła E 2020/21 powstał, aby uspokoić kibiców w dobie obecnej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa.

Mitch Evans Jaguar Racing ePrix Mexico City 2020 kalendarz formuła e 2020

Fot. ABB Formula E / Kalendarz Formuła E 2020/21

Nadchodzący sezon będzie przełomowy dla rywalizacji, gdyż rywalizacja po raz pierwszy w historii będzie przebiegać jako mistrzostwa świata. Wyjątkowo kalendarz Formuły E nie rozpocznie się pod koniec tego roku z powodu umieszczenia pierwszej rundy w połowie stycznia.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii oraz kibice planujący wakacje w Londynie nie zawiodą się. Elektryczna seria w tym roku z powodów ogólnoświatowej pandemii zmuszona została do odwołania zawodów, które miały mieć miejsce w tym mieście. Końcówka lipca w przyszłym roku w tym mieście będzie naprawdę ekscytująca. Czeka na nas tam podwójna runda przy i w halo ExCeL w dzielnicy Docklands.

Kalendarz Formuła E 2020/21: Bez wielkich zmian, lecz nadal ciekawie

RundaNazwaKrajTermin (2021)
3.ePrix DiriyahArabia Saudyjska26 lutego
4.ePrix DiriyahArabia Saudyjska27 lutego
2.ePrix Mexico CityMeksyktermin do potwierdzenia (TBC)
1.ePrix Santiago de ChileChiletermin do potwierdzenia (TBC)
5.ePrix SanyaChinytermin do potwierdzenia (TBC)
6.ePrix RomeWłochytermin do potwierdzenia (TBC)
7.ePrix ParisFrancjatermin do potwierdzenia (TBC)
8.ePrix MonacoMonakotermin do potwierdzenia (TBC)
9.ePrix SeoulKorea Południowatermin do potwierdzenia (TBC)
10.ePrix do potwierdzenia (TBC)kraj do potwirerdzenia (TBC)termin do potwierdzenia (TBC)
11.ePrix BerlinNiemcytermin do potwierdzenia (TBC)
12.ePrix New York CityStany Zjednoczonetermin do potwierdzenia (TBC)
13.ePrix LondonWielka Brytaniatermin do potwierdzenia (TBC)
14.ePrix LondonWielka Brytaniatermin do potwierdzenia (TBC)

ePrix Santiago, które do tej pory z powodu temperatury było niezwykle wymagające nie tylko dla kierowców, ale i samochodów otwiera kalendarz Formuły E 16 stycznia przyszłego roku. Będzie to jedyna runda w styczniu, bo po miesiącu czeka nas podróż na północ. Tor w Meksyku to jedyny obiekt permanentny w kalendarzu. Z początku podwójna runda w Arabii Saudyjskiej miała rozpoczynać, ale plany się zmieniły. Tam możemy się spodziewać jednego z wyścigów przy sztucznym oświetleniu, lecz to tylko plany.

Formuła E po zmaganiach na Półwyspie Arabskim zmierzać będzie do Chin. Sanya przyniosła rok temu wiele dramaturgii, rywalizacja tam spowodowała koniec kariery Nelsona Piqueta. Na naszym kontynencie zobaczymy zmagania w Paryżu, Rzymie i Monako. Wreszcie ma dojść do skutku ePrix Seulu, która to runda w tym roku wzorem innych została odwołana. Przed czerwcowym wyścigiem w stolicy Niemiec mamy lukę. Nieoficjalnie mówi się o tym, że trwają dyskusje z Eindhoven. Końcówka sezonu to Nowy Jork i Londyn.

ZOBACZ TAKŻE
ABB Formula E z rangą mistrzostw świata

Zmiany w konfiguracjach torów?

Trzy obiekty w kalendarzu Formuła E oznaczyła gwiazdką co nawiązuje do prawdopodobnych zmian w konfiguracji torów. Formuła E wspomina, iż dotyczy to Rzymu, Monako i Seulu. Oprócz ogłoszenia kalendarza na sezon 2020/21 FIA wprowadziła zmiany w kierunkach ekonomicznym, socjalnym oraz środowiskowym.

google news motohigh

Reklama
ReklamaReklama