Czego szukasz?

Kalendarz Formuła E 2021/22. Gdzie i kiedy odbędą się wyścigi?

Kalendarz Formuła E 2021/22, to drugi w historii sezon rozgrywany z rangą mistrzostw świata ruszy jeszcze w tym roku. Co ciekawe, kalendarz elektrycznej serii zawiera rekordową jak na ten moment liczbę wyścigów. Sporo mówiło się o nowościach w kalendarzu, więc udało się je wprowadzić. Więcej informacji dotyczących dat i lokacji znajdziecie w tabeli poniżej.

Kalendarz Formuła E 2021/22 – nowe miejsca, więcej emocji

Oczywiście jeszcze w tym roku czekają nas testy przedsezonowe. Walka o tytuły rozpocznie się pod koniec stycznia, a otwarcie sezonu ponownie odbędzie się nocną podwójną rundą w Diriyah. Zespoły i kierowcy Formuły E udadzą się następnie w podróż do stolicy Meksyku, a następnie odwiedzą pierwsze z trzech nowych miast, jakim jest Kapsztad w RPA. Jest to powrót jednomiejscowych wyścigów z rangą Mistrzostw Świata do Republiki Południowej Afryki. Ostatnią jak na ten moment imprezą tego typu było Grand Prix Formuły 1 w 1993 roku. Następnym przystankiem są Chiny. Zdecydowanie to bardzo wypatrywany powrót do kalendarza Formuły E. Jeszcze nieznane miasto będzie gościć zawodników przed wydarzeniami w Rzymie i Monako. W przypadku tego drugiego to udało się ustalić rokroczną możliwość organizacji zmagań.

RundaNazwaKrajTermin (2022)
1.ePrix DiriyahArabia Saudyjska28 stycznia
2.ePrix DiriyahArabia Saudyjska29 stycznia
3.ePrix MeksykuMeksyk12 lutego
4.ePrix KapsztaduRPA26 lutego
5.do potwierdzeniaChiny19 marca
6.ePrix RzymuWłochy9 kwietnia
7.ePrix MonakoMonako30 kwietnia
8.ePrix BerlinaNiemcy14 maja
9.do potwierdzeniado potwierdzenia4 czerwca
10.ePrix VancouverKanada2 lipca
11.ePrix Nowego JorkuUSA16 lipca
12.ePrix Nowego JorkuUSA17 lipca
13.ePrix LondynuWielka Brytania30 lipca
14.ePrix LondynuWielka Brytania31 lipca
15.ePrix SeuluKorea Południowa13 sierpnia
16.ePrix SeuluKorea Południowa14 sierpnia

Podwójne rundy na finisz zmagań

Berlin to jedyne miasto, które pojawiało się w każdym sezonie, w maju zajmie swoje znajome miejsce w kalendarzu, a wkrótce potem pojawia się drugi nowy obiekt. Kanada wraca do elektrycznej serii wraz z wyścigiem w Vancouver. Zdecydowanie szalony będzie koniec sezonu, pełny podwójnych rund. Zaczniemy je od ePrix w Nowym Jorku, które to zmagania mają swoje miejsce przed dwoma wyścigami w londyńskiej hali ExCeL. Czeka nas klimatyczny finał sezonu w Seulu na torze zawierającym w nitce Stadion Olimpijski.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać Formułę E w Polsce w 2023 roku? [transmisja, stream, live]

W swoim kalendarzu Formuła E 2021/22 sprawiła, że brakło znanych rund w Santiago w Chile, Paryżu oraz w Marrakeszu. Kibice nie mogą jednak narzekać na nudę. Już teraz władze Formuły E zapewniają iż runda we Francji powróci do kalendarza wraz z bolidami nowej generacji, które to będą lżejsze i mocniejsze iż obecne konstrukcje.

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama