Nasze profile w mediach społecznościowych

Klasyfikacja generalna MotoGP 2020. Sprawdź, jak wygląda

Klasyfikacja generalna MotoGP 2020

Klasyfikacja generalna MotoGP 2020 po czternastu wyścigach wyłoniła wszystkich mistrzów. Joan Mir pod nieobecność Marca Marqueza sięgnął po mistrzowski tytuł wśród kierowców, Team Suzuki Ecstar wśród zespółów, Ducati natomiast wśród konstruktorów.

Punktacja w MotoGP

Punkty w serii MotoGP są przyznawane w nieco inny sposób, jak w Formule 1. Od 1993 roku nie zaszły żadne zmiany w systemie punktacji. Punkty zdobywają w każdym wyścigu zawodnicy, którzy ukończyli rywalizację na jednym z pierwszych piętnastu lokat. Motocykliści są nagradzani w następujący sposób:

15. miejsce: 1 punkt

W MotoGP nie ma punktów za najszybsze okrążenie, co oczywiście różni system Motocyklowych Mistrzostw Świata od tego, który stosuje się w Formule 1. Taki punkt można było jednak zdobywać do sezonu 1975.

Klasyfikacja generalna MotoGP 2020 – kierowcy

Podczas absencji Marca Marqueza, który w inauguracyjnym wyścigu doznał złamania kości ramiennej, walka w klasyfikacji generalnej była bardzo wyrównana. Mistrzostwo zdobył Joan Mir, który zdecydowanie odskoczył reszcie stawki i zapewnił sobie tytuł wyścig przed końcem sezonu.

Drugą pozycję zdobył Franco Morbidelli, jako trzeci sklasyfikowany został natomiast Alex Rins. Poniżej znajdziecie pełną klasyfikację generalną po wyścigu o GP Walencji.

Klasyfikacja generalna zespołów MotoGP 2020

Klasyfikacja generalna zespołów MotoGP prezentuje się podobnie do klasyfikacji zawodników. Po wyścigu o GP Portugalii Red Bull KTM Factory Racing utrzymał trzecie miejsce. Mistrzostwo w sezonie 2020 zdobył Team Suzuki Ecstar, ktory wyprzedził Petronas Yamahę SRT.