Connect with us

Czego szukasz?

Motorsport

Kubica jak Alonso! Polak będzie testował z Manorem i prawdopodobnie startował w WEC

Robert Kubica w przyszłym tygodniu będzie na testach z Manorem. Jeśli wszystko przebiegnie bez problemu, Polaka zobaczymy w tym roku także podczas zawodów WEC.

Trzydniowe testy odbędą się na torze Ciudad del Motor de Aragón znajdującym się niedaleko miasta Alcañiz. Zespół Manora w tych dniach będzie testować prototyp Ginetty G60-LT-P1.

Jeśli test przebiegnie pomyślnie, Kubica dołączy do Fernando Alonso i będzie drugim kierowcą zespołu F1 startującym w tym roku także w WEC. W zespole CEFC TRSM Racing startującym w kategorii LMP1 potwierdzeni zostali już dwaj kierowcy: to Oliver Rowland i Charlie Roberson.

Tegoroczny super-sezon startuje w maju podczas 6-godzinnego wyścigu na Spa-Francorchamps, a zakończy się w czerwcu 2019 roku 24-godzinnym wyścigiem Le Mans. Kierowcy zaliczą więc po dwa starty na Spa i Le Mans, a poza tym rundy WEC odbędą się także na Silverstone, Fuji, w Szanghaju i Sebring. Po zmianie terminu japońskiego wyścigu, żaden ze startów nie koliduje z terminami F1.

Polak w przeszłości startował już w barwach Manora – w 2004 roku zajął 2. miejsce w GP Makau, rozgrywanego w ramach Formuły 3. Co ciekawe, jego zespołowym partnerem był wtedy Lewis Hamilton.

Oceń nasz artykuł!
Reklama