Czego szukasz?

DTM

Nico Rosberg odrzucił propozycję Audi w DTM w ramach dzikiej karty

Nico Rosberg, mistrz świata F1 z sezonu 2016, przyznał się do odrzucenia propozycji jazdy z tak zwaną dziką kartą podczas jednego z weekendów DTM. Niemiec miał zasiąść za kierownicą Audi.

Nico Rosberg 2019 GP Bahrajnu padok i Hamilton
Fot. Nico Rosberg / Twitter

Nico Rosberg miał propozycję z serii DTM

Pomimo owej decyzji, Nico Rosberg nie zmienia swojego zaangażowania w motorsport, począwszy od posiadania własnego teamu kartingowego, a na posiadaniu akcji Formuły E kończąc. – Dieter Gass z Audi zapytał mnie, czy bym nie chciał pojechać wyścigu jako gość, ale odmówiłem. Nie zrobię tego – powiedział były kierowca Mercedesa w Formule 1. Podkreślił również, że nie jest na to przygotowany fizycznie.

Przypomnijmy, od ubiegłego sezonu w DTM jest możliwość dopuszczenia gościnnego kierowcy do startu w wyścigu. Dzięki tej opcji mieliśmy  Mattiasa Ekströma w Audi na Hockenheim, w Misano – Alexa Zanardiego (BMW), a na austriackim Red Bull Ringu w Mercedesie wystartował rajdowy mistrz świata – Sebastien Ogier.

Gerhard Berger jako szef serii próbował zainteresować tego rodzaju występem także Sebastiana Vettela i Lewisa Hamiltona, ale okazało się to niemożliwe przez uwarunkowania umów podpisanych przez nich w Formule 1. Po zakończeniu ich kariery w królowej sportów motorowych powinno być łatwiej.

Nico Rosberg był jednym z tych, którzy się nie zgodzili na start w barwach Audi być może także przez inne względy, o których nie chciał głośno mówić. Być może za jakiś czas zobaczymy go na starcie wyścigu DTM, ponieważ jak sam kiedyś przyznał, chciałby podjąć taką próbę, tak jak zrobił to jego ojciec w latach 90-tych. Po zakończeniu kariery przez mistrza świata F1 z 2016 roku widać, że ciągnie go do motorsportu i coraz bardziej kusi go powrót za stery samochodu wyścigowego.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama