Nasze social media

Inne

Verva Street Racing w tym roku w Gdyni

Jedna z największych motoryzacyjnych imprez w Polsce – Verva Street Racing po raz kolejny wyruszy w trasę po Polsce i tym razem zacumuje w Gdyni. Jublieuszowa, dziesiąta edycja wydarzenia, odbędzie się już 24 i 25 sierpnia.

Opublikowano

w dniu

Verva Street Racing 2018 - Kuba Przygoński
źródło inf./fot.: PKN Orlen

Po Warszawie, Płocku i Krakowie tegoroczna Verva Street Racing zawita nad polskie morze. Wybór miejsca i czasu nie jest przypadkowy. Kierujemy nasze działania prospołeczne szeroko – proporcjonalnie do zasięgu swojej działalności biznesowej. Gdynia, miasto nadmorskie, w okresie wakacyjnym da możliwość udziału w wydarzeniu nie tylko mieszkańcom Trójmiasta, ale też fanom motoryzacji z całej Polski. Jednocześnie bierzemy odpowiedzialność za budowanie relacji z lokalnym otoczeniem, w którym funkcjonujemy, stąd kolejne inicjatywy CSR płyną w stronę Pomorza – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Jubileuszowa edycja to spotkania z mistrzami motorsportu, prezentacje pojazdów wyścigowych, rajdowych, militarnych i zabytkowych, a także samochodów przyszłości. Na specjalnie przygotowanej plaży będzie można poczuć adrenalinę, jaką wyzwala ściganie się w prawdziwym samochodzie dakarowym. Do tego pokaz driftu w wykonaniu mistrzów, w tym Kuby Przygońskiego, stuntu motocyklowego i wiele innych motoatrakcji z udziałem m.in. Macieja Giemzy, Adama Tomiczka i Kacpra Wróblewskiego.

Wyjątkowymi goścmi będą kierowcy Formuły 1: Robert Kubica i George Russell, którzy pojawią się z bolidami zespołu ROKiT Williams Racing. Jedyny w historii F1 polski kierowca zaprezentuje swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym torze.

W ramach Verva Street Racing pokazy będzie można także podziwiać na głównych ulicach Gdyni i nadmorskiej plaży. Można powiedzieć, że tegoroczna impreza sięgnie nieba. Zaplanowano bowiem pokazy latania na motoparalotni z trzykrotnym Mistrzem Świata Wojtkiem Bógdałem oraz akrobacje samolotowe słynnej grupy „Żelazny”.

Na uczestników czekać będą jak zawsze dodatkowe atrakcje, paddock dynamiczny, Pit Party, strefa rodzinna i gastronomiczna. Wieczorem koniecznie trzeba zarezerwować czas na koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Dotychczasowe 9 edycji VSR, zgromadziło łącznie ponad 2600 sportowych i wyczynowych pojazdów oraz 580 tysięcy widzów. Tutaj możecie przeczytać naszą relację z zeszłorocznej edycji wydarzenia – VERVA Street Racing 2018 – solidna dawka adrenaliny.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama
Reklama