Czego szukasz?

Formuła E

Mitch Evans potwierdzony przez Jaguara

Ekipa Panasonic Jaguar Racing potwierdziła oficjalnie, że jednym z ich kierowców nadal będzie Mitch Evans. Nowozelandczyk w minionym sezonie raz wygrał wyścig i kilkukrotnie meldował się na podium, więc jego pozostanie było bardzo prawdopodobne.

Mitch Evans Jaguar Racing driver
Fot. Jaguar Racing / Mitch Evans

Dla kierowcy z Nowej Zelandii będzie to czwarty sezon z rzędu w brytyjskiej ekipie. W jej barwach zdobył pole position i wygrał jeden wyścig (ePrix Rzymu).

Mitch Evans rozmawiał z kilkoma zespołami, podobno nawet z Porsche, ale jego forma w minionym sezonie (w tym zwycięstwo w Rzymie) sprawiła, iż Jaguar zaproponował mu wieloletni kontrakt – na co kierowca się zgodził.

Jestem bardzo szczęśliwy, że będę kontynuował swoją przygodę z Jaguarem, teraz chcę więcej. Posmakowałem zwycięstwa tutaj. Team rośnie w siłę i czuję się tu jak w domu – mówił piąty zawodnik minionego sezonu.

Szef ekipy, James Barclay, wierzy, że przedłużenie umowy z kierowcą, który ma już duże doświadczenie w serii jest kluczowe do rozwoju ekipy.

Jak wczoraj informowaliśmy, duża szansa jest na to, że drugim kierowcą będzie James Calado, ale tu musimy zapewne czekać do oficjalnej prezentacji zespołu, która powinna odbyć się niebawem.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama