Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

Oficjalnie: ABB Formula E z rangą mistrzostw świata!

W wyniku głosowania przeprowadzonego przez FIA udało się przyznać serię elektrycznych bolidów rangę mistrzostw świata od sezonu 2020/21. Jest to świetna wiadomość, ponieważ tym samym ABB Formula E dołącza do elitarnego grona serii wyścigowych. 

ABB Formula E 2019-20
Fot. ABB Formula E

ABB Formula E dołącza do F1, WEC i innych serii

Wczoraj, 3 grudnia, Alejandro Agag i Jean Todt ogłosili, iż Światowa Rada Sportów Motorowych FIA przegłosowała planowane od długiego czasu wprowadzenie Formuły E do serii, które z dumą noszą w swojej nazwie „mistrzostwa świata”. Tym samym ABB Formula E dołącza do  takich serii jak F1 czy WEC. 

Oznacza to większy prestiż serii oraz najwyższy szczebel w hierarchii serii wyścigowych. Nie ulega wątpliwości iż przyczyniły się do tego nieprzewidywalna rywalizacja, bardzo wysoki poziom kierowców oraz imponująca liczba producentów zaangażowana w ściganie się w niej.

Jean Todt nie ukrywał, że z przyjemnością podpisywał ostatnie dokumenty. – Powstanie i rozwój Formuły E było świetną przygodą. Jestem dumny potwierdzić nadanie jej statusu mistrzostw świata od sezonu 2020/21. Bez wątpliwości od samego początku seria stale rozwija się w szybkim tempie. Teraz mamy o dwóch producentów więcej w stawce, co oznacza ich łączną liczbę zamykającą się w liczbie 10. Zaangażowanie i profesjonalizm tychże ekip jest odbiciem w jakości kierowców – powiedział prezydent FIA.

Głos zabrał także Alejandro Agag, który był niezwykle usatysfakcjonowany z osiągnięcia planowanego celu. – To był zawsze nasz cel by zostać serią o randze mistrzostw świata. Wszystko co robiliśmy zawsze zmierzało w tym kierunku. Dodaje to prestiżu serii. To ogłoszenie naprawdę umieszcza Formułę E na szczycie międzynarodowych serii typu single-seater. Mogę powiedzieć, że się udało. Teraz jest to tylko początek nowego rozdziału pod nazwą Mistrzostwa Świata ABB FIA Formula E – powiedział główny założyciel serii. 

Oceń nasz artykuł!
Reklama