Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Maverick Viñales przedłuża kontrakt z Yamahą

Yamaha oficjalnie potwierdziła przedłużenie kontraktu z Maverickiem Viñalesem. Hiszpan będzie reprezentował barwy fabrycznej ekipy co najmniej do 2022 roku.

Maverick Viñales GP Malezji 2019 MotoGP Monster Energy Yamaha
Fot. Monster Energy Yamaha / Maverick Viñales podczas GP Malezji 2019

Dla Hiszpana nadchodzący sezon będzie czwartym w zespole Monster Energy Yamaha. W poprzednich latach Maverick Viñales zmagał się z wieloma problemami i dużą niestabilnością formy. Ostatecznie rok temu zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej MotoGP, jednak jego możliwości pozwalały mu na nawiązanie walki o mistrzowski tytuł.

Przyjęliśmy Mavericka do zespołu fabrycznego w 2017 roku ze świadomością, że jest wyjątkowym talentem. Jest bardzo zmotywowany i dołożył wszelkich starań, by wyciągnąć jak najwięcej z YZR-M1. W pierwszych trzech latach współpracy z nami zdobył sześć zwycięstw i dziewiętnaście razy stawał na podium. Zawsze daje z siebie sto procent. Fakt, że przedłużyliśmy kontrakt, świadczy o wzajemnym zaufaniu – powiedział Lin Jarvis, szef japońskiego zespołu.

W tej kwestii wypowiedział się również sam zainteresowany. Maverick Viñales przyznał, że nie widział powodu, aby nie zostać w Yamasze. – Bardzo cieszę się, że mogę zostać w tym zespole. To będzie kolejny rok z tą ekipą, a potem następne dwa. Nie mogę się doczekać. Uważam, że możemy kontynuować prace i osiągnąć dobry rezultat.

– Jestem bardzo zmotywowany i cała ta sytuacja sprawia, że mogę skoncentrować się na sezonie, a nie na rozmyślaniach o przyszłości. Jesteśmy silni i celujemy w tytuł mistrzowski oraz powrót Yamahy na szczyt – dodał Hiszpan.

Do niedawna Maverick Viñales był przymierzany do Ducati, jednak przedłużenie umowy z Yamahą ostatecznie rozwiało wszelkie wątpliwości. Na razie nie jest wiadome, co przedłużenie współpracy będzie oznaczało między innymi dla Valentino Rossiego. Kontrakt Włocha niedługo wygasa i niepewna jest jego kariera w MotoGP po 2020 roku.

Rynek transferowy w MotoGP nadal będzie interesujący. W przypadku fabrycznej Yamahy wiele spekuluje się o odmłodzeniu składu. W 2021 roku na ich motocyklu miałby zasiąść Fabio Quartararo, który zamieniłby się z Valentino Rossim, spisującym się nieco poniżej oczekiwań.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama