Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Jack Aitken pożegnał się z Akademią Renault

Jack Aitken poinformował o rezygnacji z funkcji kierowcy testowego Renault. 24-latek nie ujawnił jednak swoich planów dotyczących nadchodzącego sezonu oraz własnej kariery.

Jack Aitken FB Renault
Fot, Jack Aitken / Facebook

Młody Brytyjczyk był zawodnikiem rezerwowym Renault od 2018 roku. W 2015 roku zwyciężył w serii Formuła Renault Eurocup. W minionym sezonie zajął niezłe 5. miejsce w klasyfikacji generalnej Formuły 2. Aitken trzykrotnie zwyciężył, a czterokrotnie stawał na podium. Oprócz tego, miał okazję testować samochód RS19 stajni z Enstone w trakcie testów w Bahrajnie (w kwietniu) oraz w Hiszpanii (w maju).

– Chciałbym podziękować zespołowi i Akademii za pomoc w osiągnięciu wysokiej pozycji w mojej karierze. Teraz czas na kolejny, ekscytujący krok, który pozwoli mi spełnić moje ambicje oraz dojść na szczyt sportów motorowych – napisał Aitken na Twitterze.Do sprawy odniósł się też sam zespół Renault. – Życzymy Ci wszystkiego najlepszego. Współpraca z tobą była przyjemnością. Miło było nam patrzeć, jak z każdym rokiem stajesz się silniejszy.

Plany? Nieznane

Na razie 24-latek nie ogłosił swoich planów na 2020 rok. Nie wiadomo również, czy zostanie w zespole Campos, ponieważ nie podali oni jeszcze oficjalnego składu kierowców.

Nie jestem jeszcze gotów, aby ogłosić moje plany na nadchodzący sezon, ale śledźcie moje kanały w mediach społecznościowych – dodał Jack Aitken.

Nieoficjalnie jednak Autosport podał, że Brytyjczyk pozostanie z Camposem. Co więcej, ekipa z Hiszpanii myśli o dołączeniu do Formuły 1 w 2021 roku. Spekuluje się zatem, że decyzja Aitkena jest ściśle powiązana z planami zespołu.

Oceń nasz artykuł!
Reklama