Czego szukasz?

F1 Boost GP Wielkiej Brytanii 2022

Formuła 1

Max Verstappen: Wygląda na to, że Ferrari ma problemy

Kierowca Red Bull Racing, Max Verstappen przyznał, że sytuacja konkurencyjnego teamu Ferrari nie jest jasna i ciężko jest odczytać cokolwiek z testów włoskiej stajni. Jak mówił 22-latek – zespół niewiele ujawnił, a tempo było spowolnione. Ponadto, ekipa z Maranello nie wykonała symulacji wyścigowej.

Max Verstappen F1 Red Bull Racing Aston Martin Honda 2019
Fot. Red Bull Content Pool / Max Verstappen

Max Verstappen, zapytany o ocenę Ferrari, przyznaje, że nie wie, w jakim kierunku zmierza rywal Red Bulla. – Wydaje mi się, że mają problemy – powiedział niderlandzki zawodnik dla Auto Motor und Sport. – Ferrari nie rozpoczęło jeszcze symulacji wyścigowej, dlatego trudno jest cokolwiek odczytać z ich jazd.

Sprawę tempa Ferrari skomentował też sam szef włoskiej stajni. Przyznał, że nie jest zadowolony z obecnej sytuacji ekipy i liczy na poprawę.  Włoch twierdzi, że jego team jest znacznie wolniejszy od największych rywali.  – Nie sądzę, że jesteśmy tak szybcy jak oni. Czy mamy jakieś obawy? Tak, kiedy nie jesteś tak szybki jak chcesz to zawsze je masz – powiedział.

Kolejna tura testów przedsezonowych Formuły 1 rozpocznie się już w przyszłym tygodniu. Zespoły wrócą na tor 26 lutego. To właśnie wtedy Ferrari będzie miało okazję na poprawę osiągów i dopracowanie swojego tempa.

Max Verstappen pozytywnie ocenia tempo swojego zespołu

Pomimo że w trakcie pierwszej tury testów Red Bull był o pół sekundy wolniejszy od Mercedesa, to jednak Verstappen pozytywnie ocenia swoją ekipę. – Nie jesteśmy tak daleko za nimi, jak się wydaje. Stawiamy na niezawodność. Dzięki stabilnej maszynie pniemy się do przodu. Jeśli masz bezawaryjny samochód, możesz rozwijać prędkość – ocenił.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

1️⃣6️⃣8️⃣

Post udostępniony przez Max Verstappen (@maxverstappen1)

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama