Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

MotoGP

Grand Prix Kataru odwołane! [AKTUALIZACJA 11.03.2020]

MotoGP oficjalnie poinformowało o odwołaniu inauguracyjnego wyścigu królewskiej klasy w Katarze. Powodem jest koronawirus. 

Grand Prix Kataru Doviziozo kontra Marquez 2019
Fot. Andrea Doviziso i Marc Marquez / MotoGP.com

Grand Prix Kataru miało być rundą inauguracyjną sezonu MotoGP. Jednak w związku z epidemią koronawirusa, Katar wprowadził obostrzenia dla osób, które podróżują z Włoch oraz tych, którzy przebywali w tym kraju w ostatnim czasie. Wszyscy przylatujący z tego państwa muszą przejść wcześniej czternastodniową kwarantannę. Jest to zatem spory problem dla pracowników MotoGP, których spora część to Włosi.

W związku z tym, na specjalne zwołanej naradzie, podjęto decyzję o odwołaniu inauguracyjnej rundy katarskiej, bowiem wielu pracowników włoskich i zawodników nie wpuszczonoby na teren państwa. Jednocześnie jednak zgodnie z planem odbędzie się Grand Prix serii Moto2 i Moto3. Wszystko dlatego, że motocykliści niższych klas przebywają w Katarze już od kilku dni.

Nie tylko Grand Prix Kataru? Inne rundy zagrożone

Zagrożone są jednak także inne rundy, w tym Grand Prix Tajlandii, które miałoby rozpoczynać sezon MotoGP po odwołaniu rundy katarskiej. Przed podobnym problemem stoi również Formuła 1, która rozpocznie rozgrywki w połowie marca, w Australii. Obecnie nie jest pewny los między innymi GP Bahrajnu i Wietnamu.

Wcześniej odwołano również Grand Prix Chin Formuły 1. Runda może odbyć się jedynie w innym terminie, ale wciaż nie osiagnieto porozumienia w tej sprawie.

[AKTUALIZACJA]

MotoGP poinformowało także o odwołaniu Grand Prix Tajlandii. Decyzję podjął tajski minister zdrowia, Anutin Charnvirakul. Jednocześnie inauguracja sezonu zostaje przełożona na początek kwietnia, na GP USA. Japońska Super Formuła także postanowiła odroczyć start sezonu. Najprawdopodobniej czeka nas jeszcze wiele podobnych ogłoszeń.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#ThaiGP: POSTPONED 📋 Check out our story for more info! #MotoGP

Post udostępniony przez MotoGP (@motogp)

[03.03.2020]

Organizatorzy Grand Prix Argentyny potwierdzili, że wyścigi MotoGP, Moto2 i Moto3 odbędą się zgodnie z planem, 19 kwietnia.

[05.03.2020]

Oficjalnie Grand Prix Tajlandii zostanie rozegrane w pierwszy weekend pazdziernika, zamiast Grand Prix Aragonii. Runda na Motorland Aragon z kolei odbędzie się w dniach 25-27 wrzesień.

[10.03.2020]

Organizatorzy MotoGP podjęli decyzję o przesunięciu Grand Prix Ameryk na listopad. Tym samym tegoroczny sezon rozpocznie się w Argentynie, w połowie kwietnia. Aby zorganizować amerykańską rundę, przesunięto także Grand Prix Walencji o tydzień.

[11.03.2020]

MotoGP zdecydowało o przesunięciu Grand Prix Ameryk na 13-15 listopada. Ponownie wprowadzono też zmiany w organizacji rundy w Walencji. Została ona przełożona o następny tydzień.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama