Czego szukasz?

F1 Boost GP Wielkiej Brytanii 2022

Formuła 1

Czy Sebastian Vettel odejdzie z Ferrari?

Sebastian Vettel przyznał na łamach gazety Bild, że nie planuje odejść na sportową emeryturę. Jednocześnie Niemiec nie ukrywa, że nadchodzący sezon 2020 może być jego ostatnim w zespole Ferrari.

sebastian vettel ferrari test
Fot. Scuderia Ferrari / Sebastian Vettel

Sebastian Vettel nie ukrywał, że nadchodzący sezon będzie bardzo ważny. Jego celem jest zdecydowana poprawa formy. Przypomnijmy, że Niemiec przeszedł do stajni z Maranello w 2015 roku. Wcześniej reprezentował barwy Red Bulla, z którym zdobył cztery tytuły mistrzowskie. Jazda dla Ferrari miała pozwolić Niemcowi zdobyć kolejne triumfy w klasyfikacji generalnej. W poprzednim sezonie były mistrz sprawował się zdecydowanie gorzej od swojego partnera zespołowego, Charlesa Leclerca.

W związku z gorszą dyspozycją czterokrotnego mistrza świata, pojawiły się spekulacje na temat jego przyszłości w F1. Mówiono między innymi o emeryturze Niemca. Sam zainteresowany jednak zdementował w ostatnim czasie te pogłoski. – Zimą miałem trochę czasu na myślenie. Zdecydowałem, że zostaję. Wyścigi nadal mi się podobają – powiedział.

Sebastian Vettel zostaje, ale… w jakim zespole?

Pomimo że niemiecki zawodnik nie planuje na razie emerytury, wciąż niepewna jest jego przyszłość w Ferrari. Kontrakt pomiędzy Vettelem a włoską stajnią wygasa po sezonie 2020, a – jak wiadomo – obie strony nie rozpoczęły jeszcze negocjacji.

Mattia Binotto przyznał, że rozmowy z zawodnikiem rozpocznie dopiero w maju. Do tego czasu zarówno team, jak i Niemiec mają sprawdzić swoją dyspozycję i jakość współpracy. Podczas prezentacji SF1000 szef Scuderii Ferrari zapewniał, że najpierw będą prowadzić dyskusje z czterokrotnym czempionem.

Vettel przyznał, że Ferrari nie jest jedyną opcją na rok 2021. – Owszem, istnieje taka opcja jak zmiana zespołu – powiedział, zapytany o możliwość podpisania umowy z inną stajnią. Na padoku mówi się także o powrocie zawodnika do Red Bulla. Przymierzano go również między innymi do Mercedesa.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama