Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Bentley Mulliner Bacalar – kabriolet na bogato

Już sam jego widok zwiastuje, że mamy do czynienia z wyjątkowo ekskluzywnym kabrioletem. Bentley Mulliner Bacalar wygląda jak milion dolarów! Powstanie 12 różniących się od siebie egzemplarzy i żaden z nich nie otrzyma…dachu.

Bentley Mulliner Bacalar

O tym, że Bentley potrafi robić superekskluzywne samochody, które zapierają dech w piersiach, przekonaliśmy się już nieraz. Najnowszy Mulliner Bacalar jest tego kolejnym przykładem. Nowy brytyjski kabriolet inicjuje nową serię niezwykłych projektów tworzonych na zamówienie przez Mullinera. Jest to słynny zakład karoseryjny współpracujący z Bentley’em od blisko 100 lat.

Bentley Mulliner Bacalar –  ekskluzywność ponad wszystko

Już sama nazwa modelu zwiastuje jego ekskluzywny charakter. Bentley Mulliner Bacalar to ściśle limitowane (zaledwie do 12 sztuk) dwumiejscowe cabrio, które… nie posiada nawet dachu. Przypomina on zatem bardziej tzw. „speedstera” niż tradycyjny kabriolet. Nie zmienia to jednak faktu, że przepych i luksus nowego Bentley’a widać w każdym calu. 

Bentley Mulliner Bacalar

Fot. netcarshow.com / Bentley Mulliner Bacalar

Pod względem designu widać wyraźne inspiracje zaprezentowanym w ubiegłym roku konceptem EXP 100 GT. Nawiązują do niego m.in. przednie światła czy kształt wielkiej atrapy chłodnicy. Ciekawym elementem jest także podwójny wlot powietrza na masce. Tył pojazdu wygląda wyjątkowo zgrabnie i zarazem futurystycznie. Uwagę zwracają zwłaszcza charakterystyczne tylne lampy, dwie duże końcówki układu wydechowego i „ścięty” tył z dyskretnie wkomponowanym spoilerem. Obecne w innych modelach Bentley’a liczne chromy ustąpiły miejsca bardziej stonowanym odcieniom brązu.

Marka zobowiązuje

Całość uzupełniają 22-calowe felgi oraz złoty lakier, który wykonano przy użyciu popiołu z łusek ryżu. Zapewnia on inny zróżnicowany odcień lakieru w zależności od kąta padania światła. Tylną klapę wykonano z aluminium a błotniki i drzwi z włókna węglowego.

Jeszcze ciekawiej prezentuje się kabina brytyjskiego kabrioletu. Co prawda, nie wprowadzono w niej zbyt wielu zmian w stosunku do Continentala GT, jednak parę elementów zasługuje na szczególną uwagę. Są to m.in. forniry z drewna, które spędziło w torfowiskach bawet 5000 lat, przez co nabrało głębokiej czarnej barwy. Fotele Mullinera Bacalara obszyto skórą z bieługi oraz najwyższej jakości wełną. 

Bentley Mulliner Bacalar

Fot. netcarshow.com / Bentley Mulliner Bacalar

Za przednimi fotelami znalazł się schowek na bagaż. Jest on równie wyszukany co sam pojazd. Nabywca otrzymuje walizki od Schedoniego – włoskiego zakładu rzemieślniczego ze 140-letnią tradycją. Są one zrobione na miarę wnęki i dopasowane kolorystycznie do konkretnego egzemplarza samochodu.

Bentley Mulliner Bacalar jest napędzany podwójnie doładowaną jednostką W12 o mocy 659 KM i maksymalnym momencie obrotowym 900 Nm. Napęd trafia na obie osie za pośrednictwem 8-biegowej przekładni dwusprzęgłowej. Na pokładzie znalazł się ponadto układ „mild hybrid”.

Wszystkie 12 egzemplarzy Mullinera Balacara zostało już wyprzedanych. Każdy z nich kosztował przeszło 7,5 miliona złotych. Ekskluzywność zawsze ma swoją cenę. 

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama