Czego szukasz?

Formuła 1

Lewis Hamilton o koronawirusie: to szokujące, że tu jesteśmy

Pomimo pandemii koronawirusa, Formuła 1 nie odwołała Grand Prix Australii. Przeciwny organizacji rundy w Melbourne jest Lewis Hamilton, który wyraził swoje niezadowolenie podczas konferencji prasowej.

Lewis Hamilton - GP Kanady 2019
2019 Canadian Grand Prix, Sunday - LAT Images

Koronawirus mocno namieszał w świecie sportu. Zawieszono między innymi rozgrywki we Włoszech oraz mecze NBA. MotoGP odwołało Grand Prix Kataru, a kolejne rundy, aż do maja, odbędą się w późniejszym terminie.  Rajd Rzeszowiak i Memoriał Janusza Kuligi i Mariana Bublewicza nie odbędą się. Rajd Azorów serii ERC z kolei przełożono. Tymczasem Formuła 1 przygotowuje się do organizacji Grand Prix Australii w najbliższy weekend. Na dzisiejszej konferencji prasowej do tej sytuacji odniósł się Lewis Hamilton. – Dla mnie to szokujące, że jesteśmy wszyscy w Australii. Cały świat reaguje na koronawirusa, a my siedzimy w tym pomieszczeniu. Wydarzenia sportowe są wszędzie odwoływane, prezydent Trump zamknął granicę przed Europą. A F1 trwa – powiedział B.

Lewis Hamilton: pieniądze są najważniejsze

Hamilton mocnymi słowami odniósł się do decyzji Formuły 1. – Pieniądze królują, ale nie wiem, dlaczego tu jesteśmy. Fakt jest taki, że już tu jesteśmy. Proszę, abyśmy wszyscy byli uważni. Mam nadzieję, że wszyscy mają środki do dezynfekcji rąk. Liczę na ostrożność kibiców.

Sytuację skomentowali też inni kierowcy Formuły 1. Na łamach Motorsport.com swoje zdanie wyraził Kimi Raikkonen. – Nie wiem, czy to dobrze, że tutaj jesteśmy, prawdopodobnie nie. To jednak nie zależy od nas. Myślę, że gdyby zależało to od zespołów, to nas by tutaj nie było.

Koronawirus także na padoku F1

Koronawirus pojawił się także na padoku. Pozytywny wynik badań uzyskał jeden z pracowników McLarena. W związku z tym, stajnia z Woking postanowiła wycofać się z wyścigu o Grand Prix Australii. F1 postanowiła niedawno o rozegraniu Grand Prix Bahrajnu bez udziału publiczności. Kibice nie zostaną więc wpuszczeni na trybuny. Pod znakiem zapytania stoi też Grand Prix Wietnamu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

McLaren withdraw from the Australian Grand Prix after a team member contracts coronavirus

Post udostępniony przez FORMULA 1® (@f1)

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama