Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Grand Prix Bahrajnu i Wietnamu przełożone

Włodarze Formuły 1 poinformowały oficjalnie o odwołaniu Grand Prix Bahrajnu i Wietnamu. Obie rundy zostaną rozegrane w późniejszym czasie. Powodem ponownie jest pandemia koronawirusa.

GP Wietnamu 2020 Tilke project
Fot. Tilke.de / GP Wietnamu 2020

Wyścig o Grand Prix Bahrajnu odwołany znacznie szybciej niż ten w Australii

Wcześniej Liberty Media postanowiło, że Grand Prix Bahrajnu odbędzie się, ale kibice nie zostaną wpuszczeni na tor.

Sytuacja jednak uległa zmianie po czwartkowej informacji o zakażeniu jednego z pracowników McLarena. Team postanowił wycofać się z rywalizacji w Australii, a Formuła 1 i zespoły odbyły długą rozmowę.

Finalnie doszło do porozumienia w sprawie odwołania inauguracyjnej rundy na kilka godzin przed pierwszym treningiem.

Koronawirus determinuje sytuację

Ogólnoświatowa sytuacja dotycząca COVID-19 jest bardzo trudna do przewidzenia, dlatego potrzebujemy czasu, aby podjąć właściwe decyzje. Nasz wybór konsultowaliśmy z FIA i promotorami. Kierujemy się bezpieczeństwem wszystkich zaangażowanych w Formułę 1 – powiedział Chase Carey po ogłoszeniu decyzji o odwołaniu australijskiej rundy.

Obecnie nie wiemy, kiedy sezon F1 wystartuje, jednak Liberty Media rozważa różne scenariusze. Jeden z nich mówi o inauguracji sezonu w Holandii, a inny – dopiero w czerwcu, przy okazji Grand Prix Azerbejdżanu.

Grand Prix Bahrajnu i Wietnamu w późniejszym terminie

Koronawirus na świecie

Pierwsze przypadki nowego koronawirusa o symbolu 2019-nCoV odnotowano już w grudniu 2019 r. w chińskiej miejscowości Wuhan. Od tamtej pory na całym świecie obserwujemy nie tylko ogromny wzrost zarażeń w samej prowincji, lecz również w innych regionach Chin ale i świata.

Amerykańscy naukowcy istotnie ostrzegali od dawna, że ten groźny wirus nie ma pochodzenia naturalnego i mógł się „wymknąć” z laboratorium w Wuhan, gdzie prowadzono nad nim badania. 30 stycznia tego roku WHO ogłosiło alarm i stan zagrożenia dla zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym.

Przypomnijmy, że na całym świecie odnotowano już ponad 136 tysięcy przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Na powodowaną przez koronawirusa chorobę COVID-19 zmarło z kolei już ponad 5 tysięcy osób.

W Europie z pandemią najgorzej radzą sobie Włochy. Do tej pory odnotowano tam ponad 15 tysięcy zakażeń oraz ponad 1 000 ofiar śmiertelnych.

W Polsce odnotowano dotąd 64 przypadki zakażenia i jedną ofiarę śmiertelną.

Oceń nasz artykuł!
Reklama