Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Sezon F1 dopiero od czerwca? To możliwe

Po odwołaniu Grand Prix Australii, sezon F1 stoi pod znakiem zapytania. Najbardziej prawdopodobnym miesiącem rozpoczęcia rywalizacji jest czerwiec. Kalendarz królewskiej serii miałby rozpocząć się dopiero od Grand Prix Azerbejdżanu. Obecnie jednak nie ma oficjalnej informacji na ten temat.

gdzie oglądać f1
Fot. Mercedes-AMG Petronas Motorsport F1 Team

Odwołanie weekendu wyścigowego GP Australii

W cieniu skandalu F1 i FIA postanowiły odwołać Grand Prix Australii, na kilka godzin przed pierwszym treningiem w Melbourne, kiedy kibice czekali pod bramami toru.

Sytuacja ma związek z zachorowaniem na powodowaną przez koronawirusa chorobę COVID-19 jednego z pracowników McLarena i wycofaniem się teamu z wyścigu.

Kolejne wyścigi także się nie odbędą

Aby uniknąć dalszej afery, Liberty Media ma w najbliższych godzinach poinformować o odwołaniu Grand Prix Bahrajnu i Grand Prix Wietnamu. Na początku roku włodarze odwołali też Grand Prix Chin.

Sezon F1 dopiero od maja albo czerwca?

Ze względu na poważną sytuację w Europie, nie wiadomo również, co z rundami europejskimi. Jeśli pandemia zostanie opanowana, wówczas sezon F1 zostanie otwarty w Holandii na początku maja. Tydzień później zaplanowano Grand Prix Hiszpanii.

W przypadku jednak, kiedy koronawirus nadal będzie siał spustoszenie na Starym Kontynencie, inauguracja rywalizacji Formuły 1 może nastąpić dopiero w Baku, na początku czerwca.

Jeśli mistrzostwa rozpoczną się w Azerbejdżanie, wówczas włodarze Formuły 1 będą mieli nie lada problem, aby zorganizować minimalną liczbę wyścigów. Przy takim scenariuszu, stawka kierowców nie będzie miała przerwy w sierpniu.

Całkiem możliwe jest także, że sezon zostanie przedłużony aż do przyszłego roku, do stycznia. Na razie jednak nie ma oficjalnych informacji na ten temat.

Skala COVID-19 jest ogromna. Chcąc budować na nowo sezon Formuły 1, musimy realistycznie patrzeć na możliwe jego rozpoczęcie – powiedział Ross Brawn.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

F1 motorsports boss Ross Brawn explains the cancellation of the #AusGP. Read more on f1.com. . #F1 #Formula1

Post udostępniony przez FORMULA 1® (@f1)

Koronawirus na świecie

Pierwsze przypadki nowego koronawirusa o symbolu 2019-nCoV odnotowano już w grudniu 2019 r. w chińskiej miejscowości Wuhan. Od tamtej pory na całym świecie obserwujemy nie tylko ogromny wzrost zarażeń w samej prowincji, lecz również w innych regionach Chin ale i świata.

Amerykańscy naukowcy istotnie ostrzegali od dawna, że ten groźny wirus nie ma pochodzenia naturalnego i mógł się „wymknąć” z laboratorium w Wuhan, gdzie prowadzono nad nim badania. 30 stycznia tego roku WHO ogłosiło alarm i stan zagrożenia dla zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym.

Przypomnijmy, że na całym świecie odnotowano już ponad 136 tysięcy przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Na powodowaną przez koronawirusa chorobę COVID-19 zmarło z kolei już ponad 5 tysięcy osób.

W Europie z pandemią najgorzej radzą sobie Włochy, gdzie do tej pory odnotowano ponad 15 tysięcy zakażeń oraz ponad 1 000 ofiar śmiertelnych.

W Polsce odnotowano dotąd 64 przypadki zakażenia i jedną ofiarę śmiertelną.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama