Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Formuła 1 zorganizuje wyścigi online

Włodarze Formuły 1 postanowili zorganizować serię Virtual Grand Prix. Ma ona „zastąpić” fanom przełożone i odwołane wyścigi.

GP Arabii Saudyjskiej 2021 F1 Virtual Grand Prix
Fot. Qiddiya / GP Arabii Saudyjskiej

W nowej serii Virtual Grand Prix wezmą udział obecni kierowcy Formuły 1, jednak na chwilę obecną konkretna lista startowa nie jest znana. Seria online to pomysł, który narodził się w związku z sytuacją pandemii COVID-19 oraz przesunięciem otwarcia sezonu F1 na czerwiec.

Niedawno Liberty Media poinformowało o przełożeniu Grand Prix Holandii, Hiszpanii i Monako. Później świat obległa informacja o całkowitym odwołaniu monakijskiej rundy. W tym wypadku sezon rozpocznie się najwcześniej w czerwcu, w trakcie Grand Prix Azerbejdżanu. Sytuacja ma związek z koronawirusem i jest dynamiczna. W chwili obecnej mówi się nawet o zagrożeniu całego sezonu.

Pierwszy wirtualny wyścig odbędzie się w niedzielę 22 marca. Kierowcy będą jeździć na torze w Bahrajnie. Rywalizacja odbędzie się przy pomocy gry F1 2019. Najpierw zawodnicy wezmą udział w kwalifikacjach, a następnie w wyścigu, który liczy 28 okrążeń, czyli połowę normalnego dystansu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zorganizować wirtualne Grand Prix F1 w tym nieprzewidywalnym momencie. Mamy nadzieję, że zapewnimy ciekawą akcję naszym fanom. To świetny czas, by podkreślić zalety e-sportu – powiedział Julian Tan, dyrektor ds. e-sportu i cyfrowych inicjatyw biznesowych.

Gdzie obejrzeć Virtual Grand Prix F1?

Zmagania kierowców Formuły 1 w wirtualnej grze można obejrzeć na żywo na oficjalnych profilach F1 – na YouTube i Facebooku. Start zaplanowany jest na godzinę 21.00. Oprócz Grand Prix Bahrajnu, włodarze F1 planują zorganizować kolejne rundy w miejsce odwołanych lub przełożonych wyścigów, a wyścigi, które są niedostępne w oficjalnej grze F1 2019, zastąpią alternatywne rundy.

Władze F1 mają również na uwadze to, że nie każdy kierowca z aktualnej stawki jest graczem wirtualnym. W związku z tym Liberty Media chce ułatwić wszystkim grę i pozwoli włączyć kontrolę trakcji i ABS, a także ujednolici ustawienia bolidów i zmniejszy uszkodzenia. Obecnie jednym z najbardziej doświadczonych graczy jest Lando Norris. Na starcie wirtualnego Grand Prix możemy zobaczyć między innymi kierowców testowych oraz zawodników etatowych.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama