Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Sezon F1 2020 wystartuje dopiero w czerwcu [AKTUALIZACJA 23.03.2020]

Liberty Media potwierdziło, że sezon F1 rozpocznie się dopiero w czerwcu. Postanowiono oficjalnie przełożyć Grand Prix Holandii, Hiszpanii oraz Monako. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa, która objęła już cały świat.

Sezon F1 gp azerbejdżanu 2019
Fot. Mercedes AMG Petronas Motorsport & LAT Images

Sezon F1 rozpocznie się zatem najwcześniej w czerwcu. Wciąż jednak sytuacja może się zmienić. Wszystko uzależnia przede wszystkim sytuacja związana z pandemią COVID-19.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

The May races in Zandvoort, Barcelona and Monaco have officially been postponed. More information on F1.com . #F1 #Formula1

Post udostępniony przez FORMULA 1® (@f1)

Na początku roku odwołano Grand Prix Chin. Wszystko z powodu wirusa, który wybuchł w chińskiej miejscowości Wuhan. Szybko jednak koronawirus rozprzestrzenił się na świat. Kolejnym krokiem było odwołanie Grand Prix Australii, a następnie przesunięcie na późniejszy termin rundy w Bahrajnie i Wietnamie.

W tej sprawie FIA wydawała oświadczenie. – FIA, organizatorzy Grand Prix i F1, w obawie o zdrowie i bezpieczeństwo personelu, uczestników i fanów, postanowili przenieść kolejne wyścigi – czytamy. – Wciąż ściśle współpracujemy i monitorujemy sytuację związaną z koronawirusem. Spodziewamy się rozpocząć sezon dopiero wtedy, gdy będziemy mieć pewność, że sprawa jest opanowana. Na pewno nie nastąpi to wcześniej, niż w czerwcu.

Kiedy ruszy sezon F1?

Najprawdopodobniej sezon F1 zainauguruje GP Azerbejdżanu. Pierwotnie ma ono odbyć się w 7 czerwca i to prawdopodobnie tam rozpocznie się sezon Formuły 1. Wcześniej rozważano scenariusz rozpoczęcia sezonu w czerwcu, jednak nikt nie sądził, że wyścigi zostaną odwołane w tak szybkim tempie. Tydzień później stawka przeniesie się do Kanady, gdzie zorganizowana zostanie kolejna runda.

W związku z przesunięciem kalendarza, F1 zlikwidowała sierpniową przerwę, tak aby w tym czasie zorganizować zaległe rundy. W związku z COVID-19, nie jest pewne, czy sezon 2020 w ogóle ruszy.

 

[23.03.2020]

Organizatorzy azerbejdżańskiego Grand Prix wycofali się z organizacji rundy w Baku. Tym samym sezon ruszy najwcześniej 14 czerwca, w Kanadzie.

Oceń nasz artykuł!
Reklama