Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Grand Prix Hiszpanii w MotoGP odwołane

Włodarze MotoGP poinformowali o przełożeniu Grand Prix Hiszpanii na inny termin. Tym samym inauguracja sezonu opóźni się przynajmniej do 17 maja.

Jorge Lorenzo Repso Honda testy jerez Grand Prix Hiszpanii

Organizatorzy Grand Prix Hiszpanii serii MotoGP ogłosili, że runda na torze w Jerez de la Frontera nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Z powodu pandemii koronawirusa, wyścig ma odbyć się później, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana.

Wirus COVID-19 w ostatnim czasie objął cały świat i namieszał w organizacji wielu imprez. Niedawno MotoGP odwołało Grand Prix Kataru (doszło tam tylko do rywalizacji klasy Moto2 i Moto3) oraz przełożono rundy w Tajlandii, Ameryce i Argentynie. Do tej pory inauguracja była planowana właśnie w Hiszpanii, ale jej przełożenie opóźnia otwarcie sezonu na Grand Prix Francji, które odbędzie się 17 maja.

Sytuacja COVID-19 na świecie

Pierwsze przypadki zakażeniem COVID-19 miały miejsce jeszcze w grudniu ubiegłego roku w chińskim mieście Wuhan. Wirus szybko rozprzestrzenił się na kolejne części kraju, a następnie na cały świat. Do tej pory zarażenie stwierdzono u ponad 470 tysięcy osób. Z jego powodu śmierć poniosło ponad 21 tysięcy pacjentów.

W chwili obecnej z pandemią najgorzej radzą sobie Włochy. Zarażonych jest tam ponad 62 tysiące osób, a zmarło łącznie ponad 8 tysięcy. Sytuacja jest szczególnie trudna w Lombardii, gdzie tylko dzisiaj przybyło 2500 zarażonych. Prowincja z największą śmiertelnością z kolei to Massa – Carrara w Toskanii. Wśród wszystkich pacjentów zakażonych tam COVID-19 śmierć poniosło 11 procent.

W Polsce obecnie chorych jest 1163 osoby (dane na godzinę 18.00, 26 marca). Zmarło w sumie 14 osób, a na kwarantannie znajduje się ponad 83 tysiące Polaków, jednak liczba ta wciąż rośnie.

Oceń nasz artykuł!
Reklama