Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła 1

Sebastian Vettel dostał propozycję przedłużenia kontraktu?

Sebastian Vettel znajduje się obecnie w trudnej sytuacji. Jak podają jednak włoskie źródła, Ferrari złożyło mu ofertę przedłużenia kontraktu, ale z jednoczesnym obniżeniem wynagrodzenia.

Sebastian Vettel 2019 gp bahrajnu scuderia ferrari
Fot. Scuderia Ferrari / Sebastian Vettel

Włoskie media informują, że Ferrari zaoferowało mu nowy, roczny kontrakt. Jednak jest pewne „ale”. Sebastian Vettel otrzymywałby niższą pensję niż dotychczas.

Czterokrotny mistrz świata dołączył do Scuderii w 2015 roku. Obie strony były zadowolone ze współpracy i w 2017 r. podpisano trzyletni kontrakt, który opiewał na 100 milionów euro. Wraz z końcem sezonu 2020 wygaśnie druga umowa Niemca z włoską stajnią. Sytuacja dla zawodnika nie jest jednak zbyt kolorowa. W zeszłym roku wygrał tylko raz i jedynie dwukrotnie zdobył pole position. Na tle jego partnera zespołowego, który siedmiokrotnie wygrywał kwalifikacje i dwa razy wyścigi, Vettel nie wypada korzystnie.

W 2017 roku sytuacja z Vettelem miała się zupełnie inaczej. Sergio Marchionne zgodził się wtedy na trzyletni kontrakt z wynagrodzeniem o łącznej wartości 100 milionów euro. Wtedy był niekwestionowanym liderem ekipy – podaje Sky Italia.

Zeszły rok pokazał, że Sebastian Vettel nie spisuje się tak dobrze, jak Charles Leclerc. W sezonie 2019 Niemiec wyraźnie nie był w formie. W połączeniu z wygasającym wraz z końcem bieżącego roku kontraktem, wydaje się, że czterokrotny mistrz świata jest w kiepskiej sytuacji.

Na razie nie są znane szczegóły dotyczące propozycji Ferrari. – Najbliższe miesiące będą dla Vettela kluczowe, ponieważ jego przyszłość w F1 będzie zagrożona, jeśli nie udowodni swojej szybkości na torze. Po raz pierwszy znalazł się w sytuacji, kiedy to nie do niego należy ostatnie słowo.

Sebastian Vettel w Renault?

Jeśli Ferrari nie będzie zainteresowane dalszą współpracą z Vettelem, całkiem możliwe, że Niemiec zmieni barwy. Niedawno swoje zainteresowanie czterokrotnym mistrzem świata wyraziły Renault oraz McLaren. Szef Renault przyznał, że to świetny kierowca i nie wykluczał złożenia Niemcowi oferty współpracy od sezonu 2021.

F1-Insider dotarł także do informacji, jakoby Andreas Seidl był zainteresowany zawarciem umowy z byłym mistrzem. Obaj bowiem doskonale się znajdą – w przeszłości współpracowali ze sobą w BMW Sauber. Na razie jednak Vettel z całą pewnością będzie chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony, aby pozostać w Maranello.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama