Connect with us

Sebastian Vettel dostał propozycję przedłużenia kontraktu?

Sebastian Vettel znajduje się obecnie w trudnej sytuacji. Jak podają jednak włoskie źródła, Ferrari złożyło mu ofertę przedłużenia kontraktu, ale z jednoczesnym obniżeniem wynagrodzenia.

Opublikowano

w dniu

Sebastian Vettel 2019 gp bahrajnu scuderia ferrari
Fot. Scuderia Ferrari

Włoskie media informują, że Ferrari zaoferowało mu nowy, roczny kontrakt. Jednak jest pewne “ale”. Sebastian Vettel otrzymywałby niższą pensję niż dotychczas.

Czterokrotny mistrz świata dołączył do Scuderii w 2015 roku. Obie strony były zadowolone ze współpracy i w 2017 r. podpisano trzyletni kontrakt, który opiewał na 100 milionów euro. Wraz z końcem sezonu 2020 wygaśnie druga umowa Niemca z włoską stajnią. Sytuacja dla zawodnika nie jest jednak zbyt kolorowa. W zeszłym roku wygrał tylko raz i jedynie dwukrotnie zdobył pole position. Na tle jego partnera zespołowego, który siedmiokrotnie wygrywał kwalifikacje i dwa razy wyścigi, Vettel nie wypada korzystnie.

W 2017 roku sytuacja z Vettelem miała się zupełnie inaczej. Sergio Marchionne zgodził się wtedy na trzyletni kontrakt z wynagrodzeniem o łącznej wartości 100 milionów euro. Wtedy był niekwestionowanym liderem ekipy – podaje Sky Italia.

Zeszły rok pokazał, że Sebastian Vettel nie spisuje się tak dobrze, jak Charles Leclerc. W sezonie 2019 Niemiec wyraźnie nie był w formie. W połączeniu z wygasającym wraz z końcem bieżącego roku kontraktem, wydaje się, że czterokrotny mistrz świata jest w kiepskiej sytuacji.

Na razie nie są znane szczegóły dotyczące propozycji Ferrari. – Najbliższe miesiące będą dla Vettela kluczowe, ponieważ jego przyszłość w F1 będzie zagrożona, jeśli nie udowodni swojej szybkości na torze. Po raz pierwszy znalazł się w sytuacji, kiedy to nie do niego należy ostatnie słowo.

Sebastian Vettel w Renault?

Jeśli Ferrari nie będzie zainteresowane dalszą współpracą z Vettelem, całkiem możliwe, że Niemiec zmieni barwy. Niedawno swoje zainteresowanie czterokrotnym mistrzem świata wyraziły Renault oraz McLaren. Szef Renault przyznał, że to świetny kierowca i nie wykluczał złożenia Niemcowi oferty współpracy od sezonu 2021.

F1-Insider dotarł także do informacji, jakoby Andreas Seidl był zainteresowany zawarciem umowy z byłym mistrzem. Obaj bowiem doskonale się znajdą – w przeszłości współpracowali ze sobą w BMW Sauber. Na razie jednak Vettel z całą pewnością będzie chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony, aby pozostać w Maranello.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama