Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Grand Prix Katalonii może się nie odbyć?

Organizacja Grand Prix Katalonii MotoGP może być trudna. Szanse na to są bardzo małe z powodu złej sytuacji związanej z pandemią.

Marc Marquez GP Katalonii 2019 Grand Prix Katalonii

Przedstawiciele katalońskiego rządu nie ukrywają, że szanse na rozegranie Grand Prix Katalonii serii MotoGP są niewielkie. Powodem jest ponownie koronawirus, z którym Hiszpanie radzą sobie coraz gorzej.

Chiński wirus doprowadził już między innymi do odwołania lub przełożenia sześciu rund królewskiej serii motocyklowej. Obecnie pierwszą, inauguracyjną rundą w kalendarzu jest Grand Prix Włoch, a następnie Grand Prix Hiszpanii. Oba regiony jednak są najbardziej dotknięte pandemią koronawirusa. Los wspomnianych wyścigów zdaje się więc przesądzony. Jeśli włodarze serii zdecydują się odwołać wspomniane rundy, wówczas do przerwy letniej pozostaną zaledwie trzy – Grand Prix Niemiec, Holandii i Finlandii. Eksperci szacują, że sezon MotoGP rozpocznie się dopiero w Czechach, na początku sierpnia.

W tej sprawie głos zabrali przedstawiciele katalońskiego rządu. – Grand Prix Katalonii serii MotoGP prawdopodobnie nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Obecnie czekamy na jakiekolwiek oficjalne informacje, czy nasza runda dojdzie do skutku – powiedział Gerard Figueras, sekretarz generalny ds. Sportu w rządzie Katalonii na łamach L’Esportiu.

Koronawirus na świecie

Pandemia koronawirusa objęła już prawie cały świat. Obecnie najgorsza momenty przeżywają Stany Zjednoczone Ameryki, Hiszpania, Włochy i Wielka Brytania. Liczba zgonów w tych państwach przekroczyła już liczbę z Chin.

W Hiszpanii nie żyje ponad 11 tysięcy osób, a we Włoszech już ponad 15 tys. W Polsce do tej pory stwierdzono ponad 4 tysiące przypadków zakażenia, w tym 107 zgonów i 162 uzdrowień.

Oceń nasz artykuł!
Reklama