Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

MotoGP

Paolo Ciabatti: Ciężko znaleźć chętnych do organizacji wyścigu

Dyrektor sportowy Ducati Paolo Ciabatti wątpi, aby włodarze MotoGP zdołali znaleźć dziesięć państw chętnych do organizacji Grand Prix w tym roku.

Andrea Divozioso/fot. Twitter/Ducati
Andrea Divozioso/fot. Twitter/Ducati

Paolo Ciabatti, dyrektor sportowy Ducati, przyznaje, że tegoroczny sezon MotoGP stoi pod znakiem zapytania. Uważa, że włodarzom serii ciężko będzie znaleźć dziesięć krajów, które będą chętnie do organizacji wyścigu.

Z powodu pandemii koronawirusa, do tej pory odwołano albo przełożono już sześć pierwszych rund tegorocznego sezonu. Ostatnio przełożone zostało też GP Francji. Obecnie pod znakiem zapytania stoi też runda siódma i ósma – we Włoszech oraz Hiszpanii. Prawdopodobnie odbędą się z opóźnieniem.

Paolo Ciabatti przyznał, że rozegranie dziesięciu rund jest scenariuszem optymistycznym. Według niego, istnieją większe szanse na organizację pięciu wyścigów. – Nie będzie łatwo znaleźć dziesięć państw, w których MotoGP będzie mogło funkcjonować normalnie. Możliwym rozwiązaniem byłoby znalezienie pięciu i rozegranie w nich dwóch grand prix w ciągu 10 dni. Kiedy wszystko minie i nadejdzie czas, kiedy będziemy mogli pojechać na przykład do Sepang, możemy tam zostać 10 dni i odbyć dwa kolejne weekendy wyścigowe – powiedział Włoch w rozmowie z Motorsport.com.

Już wcześniej Dorna oraz Międzynarodowa Federacja Motocyklowa rozważały przeprowadzenie podwójnych wyścigów. Ich scenariusz obejmował jednak rozegranie rund w ten sam weekend.

– W tej chwili najlepszą opcją jest przeanalizowanie sytuacji w sposób realistyczny oraz podjęcie próby przezwyciężenia tego. Wierzę, że nadejdą lepsze czasy – dodał dyrektor sportowy Ducati.

Paolo Ciabatti: jesteśmy przyzwyczajeni do podróżowania, nie siedzenia w domu

Ciabatii wziął również udział w ubiegłą niedzielę w internetowym wywiadzie na oficjalnym koncie serii na Instagramie. Włoch przyznał, że obecna sytuacja jest trudna dla całego środowiska sportu.

Jesteśmy przyzwyczajeni do życia w podróży. Właściwie powinniśmy być teraz w Austin, ale zamiast tego siedzimy zamknięci w domach. Nie tego się spodziewaliśmy. Niestety, taka sytuacja jest na całym świecie. Musimy być silni, pozostać w zamknięciu. Mam nadzieję, że wkrótce wszystko się skończy i wspólnie wrócimy do czerpania radości z naszej pasji.

Koronawirus na świecie

Pandemia koronawirusa objęła już prawie cały świat. Obecnie najgorsza momenty przeżywają Stany Zjednoczone, Hiszpania, Włochy i Wielka Brytania. Liczba zgonów w tych państwach przekroczyła już liczbę z Chin.

W Hiszpanii nie żyje ponad 11 tysięcy osób, a we Włoszech – ponad 15 tysięcy. W Polsce do tej pory stwierdzono ponad 4 tysiące przypadków zakażenia, w tym 107 zgonów i 162 uzdrowień.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama