Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Przetrwać ciężkie czasy – zespoły obniżają pensje

W związku z pandemią koronawirusa, zespoły zdecydowały się na oszczędności. Aby przetrwać ciężkie czasy, zespoły obniżają koszty i wysyłają pracowników na przymusowe urlopy.

McLaren
McLaren/fot. facebook.com/McLaren.Racing

W związku z pandemią koronawirusa, zespoły Formuły 1 muszą odciążyć swój budżet, by przetrwać ciężkie czasy. Jako pierwszy na obniżenie wynagrodzeń pracowników zdecydował się McLaren. Podobną decyzję podjęli również  Williams i Racing Point.

Ekipa z Woking wysłała swoich pracowników na przymusowe urlopy. Dobrowolnie na obniżkę pensji zgodzili się między innymi kierowcy stajni – Carlos Sainz i Lando Norris –  oraz dyrektor generalny, Zak Brown.

Takie rozwiązanie ma na celu ochronę miejsc pracy w najbliższej przyszłości oraz zagwarantowanie możliwości powrotu naszym pracownikom na pełne etaty – czytamy w oświadczeniu McLarena. W Woking urlop będzie trwał co najmniej trzy miesiące.

McLaren skorzystał z programu brytyjskiego rządu, który zgodził się na wypłatę pensji w wysokości 80 procent osobom przebywającym na urlopie. Maksymalnie do 2 500 funtów miesięcznie aż do czasu powrotu do pracy.

A co słychać w Williamsie i Racing Point?

W poniedziałek na podobny krok zdecydował się też Williams. Pracowników oddelegowano na urlopy, a George Russell i Nicolas Latifi zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń.

Ze względu na sytuację związaną z COVID-19, ROKiT Williams Racing tymczasowo rezygnuje z pracy wielu pracowników. Przerwa potrwa do końca maja, a kadra kierownicza i nasi zawodnicy dostaną płace mniejsze o 20% od 1 kwietnia.

– Decyzje te nie zostały podjęte pochopnie. Naszym celem jest ochrona miejsc pracy naszych pracowników oraz zapewnienie powrotu w pełnym wymiarze godzinowym, gdy tylko będzie to możliwe – dodali.

Również i Racing Point zdecydowało się na oszczędności. Team postanowił tymczasowo ograniczyć zatrudnienie. Szczegóły dotyczące liczby zwolnionych osób nie są jednak znane.

Prawdopodobnie na podobny krok w najbliższym czasie zdecydują się kolejne zespoły.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama