Czego szukasz?

Formuła E

Niemiecki rząd wpłynął na kalendarz FE

W związku z wzrostem zachorowań na wirusa COVID-19 lokalne władze skupiają się w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli. Zakaz organizacji imprez masowych w Niemczech wymusił na FIA i ABB Formula E przedłużenie przerwy do końca czerwca. Zatem wiemy już, że kalendarz został poddany kolejnym modyfikacjom.

kalendarz fe eprix berlina 2020 przełożone
Fot. LAT / Formula E

Trudna sytuacja dotknęła organizatorów wyścigu odbywającego się najbliżej nas, czyli ePrix Berlina. Organizowana (z jednym wyjątkiem) na byłym lotnisku Tempelhof runda przyciągała mnóstwo kibiców i osobistości. W ostatnich latach można było spotkać m.in. Hansa-Joachima Stucka, Marka Webbera i Nico Rosberga. Niedawno FIA wprowadziła system „flag”, który dawał rozeznanie co do przyszłości wyścigów. Dla przypomnienia: czerwona – brak możliwości organizacji wyścigu, żółta – sytuacja jest rozwojowa i potencjalnie możliwy czas na powrót do rywalizacji, zielona – jak można wydedukować oznaczałoby wznowienie ścigania się. Kalendarz FE z każdą odwołaną lub przesuniętą rudną musi ulec zmianom.

Ogłoszenie, które się pojawiło przekłada w nieznanym czasie, mający się odbyć w dniach 20-21 czerwca weekend wyścigowy w Niemczech. Lipiec naturalną koleją rzeczy oznaczony został żółtą flagą. W pierwszym miesiącu wakacji odbyć mają się rundy w Nowym Jorku i w Londynie. W oficjalnym komunikacie widnieje ważna informacja. Mówi ona, iż gdy sytuacja będzie się stabilizować, to w jeszcze w tym miesiącu mogą się dodatkowo odbyć pierwsze z przełożonych wyścigów.

Nie ma wątpliwości, że priorytetem jest to, aby eliminacje odłożone w czasie mimo wszystko znalazły swoje miejsce w kalendarzu. A kibice mogli dopingować swoich ulubionych kierowców i zespoły. Należy wykazać się zrozumieniem dla zarządu serii, która podejmuje konieczne kroki mające na celu bezpieczeństwo.

Co dalej?

W obecnej chwili ABB Formula E wraz z FIA oceniają realne możliwości powrotu do zmagań. Szczegóły owych ustaleń póki co pozostają za zamkniętymi drzwiami. Gdy tylko pojawi się nowa wiadomość to będziemy was informować. Nowy kalendarz FE na pewno wkrótce ujrzy światło dzienne. W tym momencie wiadomo iż przyjmuje się opcje rywalizacji bez kibiców czy użycie torów permanentnych. Jednak w przypadku ostatniego pomysłu nitka na pewno musiałaby być dostosowana do wymogów serii. Organizacja podwójnych rund oraz nawet przesunięcie w czasie obecnego końca sezonu także wchodzą w grę. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne informacje, które miejmy nadzieję, że będą pozytywne.

Osoby, które zakupiły bilety na ePrix Berlina będą otrzymywać dalsze informacje we właściwym czasie. Na pewno nie można obawiać się, że one przepadną. Organizatorzy nie mogą sobie pozwolić na takie coś, mimo nawet konsekwencji w postaci problemów finansowych.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama