Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Joan Mir przedłużył kontrakt z Suzuki

Joan Mir przedłużył kontrakt z Suzuki na kolejne dwa sezony – 2021 i 2022. Tym samym japoński zespół uzupełnił swój skład na przyszły rok.

Joan Mir Suzuki MotoGP

Hiszpan zadebiutował w serii MotoGP w zeszłym roku. Joan Mir zakończył poprzedni sezon jako drugi najlepszy debiutant, finiszując na dwunastym miejscu w klasyfikacji generalnej. Szef Suzuki, Davide Brivio, przyznał niedawno na łamach Autosportu, że celem teamu jest kontynuowanie współpracy.

W sobotę rano hiszpański jeździec oficjalnie poinformował o nowym kontrakcie z ekipą. – Bardzo cieszę się, że podpisałem umowę z Suzuki na kolejne dwa lata. To najlepsza rzecz, jaka mogłaby mi się przydarzyć. To spełnienie marzeń. Dwa lata mogą szybko minąć, ale jestem gotów osiągnąć jak najwyższy poziom. Chciałbym podziękować wy ekipie za zaufani. Wspólnie przekonamy się, czy mogę uzyskać jeszcze lepsze wyniki – powiedział Hiszpan.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

BREAKING 📣 @joanmir36official to continue at @suzukimotogp for the next 2 seasons! ✍️ #JM36 #MotoGP

Post udostępniony przez MotoGP (@motogp)

Nowy kontrakt z Suzuki podpisał również Alex Rins w zeszłym tygodniu. To oznacza, że Joan Mir wciąż będzie miał tego samego partnera zespołowego.

Mir w zeszłym sezonie zadebiutował po roku spędzonym w klasie Moto2. Na podium stawał wówczas czterokrotnie – dwa razy zdobył drugie, a dwa razy trzecie miejsce. W przedsionku królewskiej serii jednak nie odniósł żadnego zwycięstwa. 22-latek w MotoGP był drugim najlepszym debiutantem w zeszłorocznych mistrzostwach – lepszy był tylko Maverick Viñales.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama