Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Zielone światło dla Grand Prix Belgii bez publiczności

Rząd Belgii dał zielone światło co do organizacji wyścigu Formuły 1 na torze Spa-Francochamps pod koniec sierpnia. Dzięki temu, włodarze toru i Liberty Media mogą rozpocząć przygotowania do Grand Prix bez publiczności.

GP Belgii ma zielone światło na organizację GP w 2020 roku

Zielone światło dla belgijskiej rundy bez udziału publiczności sprawia, że Formuła 1 może zawitać na Spa-Francorchamps w tym sezonie. Być może w planowanym terminie, czyli pod koniec sierpnia.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że rząd Belgii wprowadził zakaz organizowania imprez masowych do 31 sierpnia, a w związku z tym, Grand Prix musiałoby odbyć się bez udziału publiczności. Na takie plany oficjalnie zgodzili się tamtejsi rządzący. – W końcu dostaliśmy zielone światło na organizację wyścigu. Mieliśmy wstępną umowę z F1, ale musieliśmy otrzymać zgodę rządu, by kontynuować rozmowy – powiedział dyrektor handlowy belgijskiej rundy.

Historia F1 na Spa-Francochamps ma już 50 lat, dlatego to Grand Prix jest dla nas i regionu bardzo ważne. Współpracowaliśmy z belgijskim związkiem motorowym i FIA, by wypracować absolutne minimum personelu. Wynosi ono 1000 osób. Każdy zespół będzie niczym rodzina. Ekipy nie będą się mieszać ze sobą – dodał.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Pure bravery, pure brilliance 😱 . #F1 #Formula1 #EauRouge @aussiegrit @fernandoalo_oficial #MarkWebber #FernandoAlonso #NoItsNotRaidillonActually

Post udostępniony przez FORMULA 1® (@f1)

Sezon 2020 ma wystartować w Austrii, na początku lipca, od podwójnego wyścigu. Nowy oficjalny kalendarz jeszcze się nie pojawił. Posiadacze biletów na tegoroczne, odwołane Grand Prix będą mogli zachować je na przyszły rok albo otrzymać zwrot pieniędzy.

ZOBACZ TAKŻE
Podwójne wyścigi coraz bardziej realne?

Oceń nasz artykuł!
Reklama