Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Grand Prix Francji MotoGP odbędzie się w październiku?

Organizatorzy Grand Prix Francji liczą, że wyścig na torze Le Mans odbędzie się jeszcze w tym sezonie. Najbardziej prawdopodobnym terminem jest październik.

Grand Prix Francji MotoGP w październiku? / fot. MotoGP
Grand Prix Francji MotoGP w październiku? / fot. MotoGP

Włodarze odpowiedzialni za Grand Prix Francji mają nadzieję, że ich runda znajdzie się w znowelizowanym kalendarzu MotoGP na ten rok. Pierwotnie wyścig na torze Le Mans był zaplanowany na połowę maja, ale z powodu koronawirusa, termin przesunięto na późniejszy czas. Carmelo Ezpeleta, prezes Dorna Sports, przyznał, że jest to prawdopodobne. – Istnieje pewne światełko w tunelu – powiedział.

– Jako organizatorzy Grand Prix Francji Mistrzostw Świata MotoGP, nieustannie pracujemy nad organizacją Grand Prix w tym sezonie. Szacujemy, że seria zagości u nas w pierwszej połowie października. Scenariusz ten jednak nie ma potwierdzenia – przyznają włodarze francuskiego Grand Prix. – Liczymy, że w nadchodzących tygodniach wszystko się wyjaśni.

Pandemia koronawirusa doprowadziła do przełożenia kilku rund serii MotoGP. Łącznie odwołano lub przełożono już 12 rund: Grand Prix Kataru, Tajlandii, Ameryki  Argentyny, Hiszpanii, Francji, Katalonii, Włoch, Holandii, Niemiec i Finlandii.

ZOBACZ TAKŻE
Grand Prix Finlandii także zostało przełożone

Szacuje się, że tegoroczne rozgrywki ruszą dopiero w sierpniu, na czeskim torze w Brnie. Prawdopodobnie początkowe rundy odbędą się bez udziału publiczności oraz przedstawicieli mediów. Czesi jednak także zastanawiają się nad zamknięciem granic do końca lata. W takim wypadku inauguracja sezonu miałaby miejsce dopiero w Austrii. Obecnie trwają prace nad nowym kalendarzem na tegoroczny sezon.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa zdaje się stabilizować. Mimo to, wiele państw nie otwiera jeszcze do końca swoich granic.

Oceń nasz artykuł!
Reklama