Connect with us

Czego szukasz?

DTM

DTM ogłasza przedsezonowe testy i zapowiada kolejną rewizję kalendarza

Włodarze Deutsche Tourenwagen Masters potwierdzili, że w czerwcu na torze Nürburgring odbędą się czterodniowe przedsezonowe testy. Próbne jazdy zostaną rozegrane bez publiczności i mediów, a na torze będą obowiązywać obostrzenia związane z koronawirusem.

Robert Kubica DTM BMW M4 2019 Test 2
Fot. BMW Motorsport / Robert Kubica za sterami BMW M4 DTM w Jerez

Testy przed startem sezonu DTM miały odbyć się na Monzy, ale przeniesiono je na Hockenheimring. Ostatecznie jazdy próbne w Niemczech zostały odwołane, a niedługo potem promotor mistrzostw – firma ITR – zaprezentował zmodyfikowany kalendarz tegorocznego sezonu.

Jednak władze DTM ogłosiły, że przedsezonowe testy dojdą do skutku i odbędą się w dniach 8-11 czerwca na niemieckim Nürburgringu. Podczas czterodniowych jazd będą obowiązywać restrykcje, które mają na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem. Członkowie wszystkich zespołów będą zachowywać wszelkie środki bezpieczeństwa, a na torze pojawi się jak najmniejsza liczba osób i zabraknie kibiców oraz dziennikarzy. Wszyscy obecni będą regularnie testowani na COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE
Przyszłość DTM po odejściu Audi pod znakiem zapytania

Przy okazji ogłoszenia terminu testów potwierdzono, że niebawem zostanie zaprezentowany kolejny prowizoryczny kalendarz tegorocznych mistrzostw. Pierwsze wyścigi w sezonie mają zostać zorganizowane przy pustych trybunach, ale rozegranie całego sezonu bez publiczności nie będzie możliwe. Pocieszający dla władz DTM jest fakt, że tegoroczna kampania odbędzie się, czego nie można było brać za pewnik jeszcze niedawno.

Władze mistrzostw przygotowują się na „nową normalność”

Dzięki dużej dozie cierpliwości i ciężkiej pracy, przygotowania do nowego sezonu DTM przebiegają na pełnych obrotach. W przyszłym miesiącu rozpoczniemy go od oficjalnego testu na torze Nürburgring – powiedział Marcel Mohaupt, pełniący obowiązki dyrektora zarządzającego firmy ITR.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni właścicielom obiektu. Udostępnili nam infrastrukturę i umożliwili bezpieczne przeprowadzenie sesji z zachowaniem zasad dystansu społecznego – czytamy w dalszej części oświadczenia.

ZOBACZ TAKŻE
WYWIAD | Robin Rogalski "Testy DTM przewyższyły moje oczekiwania"

Test w naturalny sposób wprowadzi nas w kolejny etap. Jesteśmy przekonani, że organizacja ekscytujących wyścigów w 2020 roku będzie możliwa. Wkrótce opublikujemy zmodyfikowany kalendarz, który uwzględni także wymagania „nowej normalności” w sportach motorowych – zakończył Mohaupt.

Przedsezonowe testy DTM dobrą informacją dla Roberta Kubicy

Gdyby przed startem sezonu DTM nie doszło do sesji testowej, Robert Kubica i jego zespół, Orlen Team ART, byliby w fatalnym położeniu. Polak ma za sobą jedynie grudniowe testy na torze w Jerez, a także sesje w symulatorze BMW. Dodatkowa porcja jazd BMW M4 DTM sprawi, że krakowianin i jego ekipa będą bogatsi o pewne doświadczenia i lepiej przygotowani do wyzwań, które na nich czekają w pierwszym sezonie w niemieckich mistrzostwach.

Oceń nasz artykuł!
Reklama