Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Fabio Quartararo: W tym sezonie musimy być bardzo ostrożni

Fabio Quartararo przyznał, że tegoroczny sezon wymaga od wszystkich dużej ostrożności. Jedna kontuzja bowiem może wykluczyć jeźdźca z kilku wyścigów.

Fabio Quartararo 2020 test Yamaha Petronas SRT
Fot. MotoGP.com

Fabio Quartararo przyznał, że tegoroczny sezon dla zawodników MotoGP będzie wyzwaniem. Skrócony kalendarz z powodu koronawirusa wymaga dużej ostrożności, ponieważ jeden błąd, a w efekcie kontuzja mogą wykluczyć jeźdźca z kilku istotnych wyścigów.

– Bardzo cieszę się, że w końcu mamy nowy kalendarz. Podziękowania dla Dorny i IRTA za doskonałą robotę. Pracowali bardzo ciężko, ale wreszcie mamy datę inauguracji sezonu. Naszym celem jest więc 19 lipca, wyścig w Jerez – powiedział Quartararo. – To będzie kalendarz inny, niż zwykle. Jedyny, z którym możemy ruszyć w tej sytuacji. Będziemy organizować wścigi równolegle na tych samych torach. Myślę jednak, że najważniejsze teraz jest ukończenie wyścigów i jazda z jednego na drugi.

– Musimy wykazać się dużą dozą ostrożności. Każdy z nas będzie musiał okazać na wypadki i kontuzje przy tak trudnym kalendarzu. Jedna kontuzja może oznaczać, że nie weźmiesz udziału w kilku wyścigach. Ważne jest również ścisłe przestrzeganie protokołu (w związku z koronawirusem – przyp.red.).

Fabio Quartararo: Liczę, że będziemy ścigać się przy udziale kibiców

Jeździec Petronas Yamahy przyznał, że liczy – w późniejszym czasie – na obecność kibiców na torach. – Mam nadzieję, że jeśli sytuacja na świecie się poprawi, może uda się otworzyć tory dla niewielkiej liczby fanów. Bardzo za nimi tęsknimy – dodał.

Sezon rozpocznie się oficjalnie w Jerez, podczas Grand Prix Hiszpanii 19 lipca. Tydzień później, na tym samym obiekcie, rozegrane zostanie Grand Prix Andaluzji. Później zawodnicy MotoGP przeniosą się do Czech, a następnie – wezmą udział w dwóch rundach w Austrii. Wciąż nie jest jasne, czy kibice zostaną wpuszczeni na te wydarzenia. Dorna Sports pozostawia tę kwestię w rękach rządów poszczególnych państw.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

The countdown is ON!!! 🙌 #MotoGPisBack 🔥🏁 #MotoGP #2020 #Calendar

Post udostępniony przez MotoGP (@motogp)

Obecnie znamy harmonogram pierwszych 13 rund, które odbędą się w Europie. Do końca lipca ogłoszone zostaną kolejne, pozaeuropejskie Grand Prix. W kolejce do potwierdzenia czekają między innymi Tajlandia, Malezja, Ameryka i Argentyna.

Oceń nasz artykuł!
Reklama