Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Okno transferowe w MotoGP w pełni. Znamy skład KTM-a na 2021!

Pomimo że sezon jeszcze się nie rozpoczął, to okno transferowe w MotoGP trwa w najlepsze. Ogłoszono już skład KTM na rok 2021.

Danilo Petrucci 2020 Ducati okno transferowe

Zgodnie z najnowszymi informacjami, Danilo Petrucci pozostanie w MotoGP w przyszłym roku. Włoch podpisał kontrakt z ekipą Tech3 KTM. Jego partnerem zespołowym zostanie Iker Lecuona. Do fabrycznej ekipy KTM-a awansuje z kolei Miguel Oliveira, który zastąpi w zespole Pola Espargaro. Na tym jednak okno transferowe w MotoGP się nie kończy.

– To ogromna przyjemność mieć tych czterech, wygłodniałych gości w naszym programie MotoGP. Brad i Miguel są znani z produktywnej współpracy. Pokazali swój talent, a także głód zwycięstw, kiedy przechodzili przez wszystkie serie Grand Prix. Wierzymy w ich determinację i to, że mogą popchnąć ten projekt do przodu – przyznał dyrektor motorsportu KTM, Pit Beirer.

Podobnie jest z Tech3 KTM. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy wprowadzić do naszej rodziny Danilo. Jego doświadczenie jest cennym atutem, ale równocześnie stawiamy na zawodnika, który jest wierny i ma odpowiednie podejście do pracy. Wierzymy, że wciąż ma coś do pokazania. Z jednej strony w MotoGP stawiamy na zawodników „jutra”, ale z drugiej mogą łatwo stać się gwiazdami już w 2021 roku. Byłoby wspaniale to zobaczyć – dodał.

– Bardzo cieszę się z tego, że KTM dało mi szansę na następne dwa lata. Ufają mi, wierzą, że pokażę swoją wartość. Od pierwszego dnia dawałem z siebie wszystko i wierzyłem w potencjał tego programu. Myślę, że jesteśmy we właściwym miejscu. Nadal koncentrujemy się na sezonie 2020, ale jestem wdzięczny za to wszystko. Dziękuję rodzinie KTM – powiedział Miguel Oliveira.

Okno transferowe trwa – Pol Espargaro trafi do Repsol Hondy?

Po oficjalnym ogłoszeniu KTM-a o zakontraktowaniu Miguela Oliveiry, pewne jest, że Pol Espargaro stracił swoje miejsce w ekipie. Tym samym plotki, jakoby zastąpił w Repsol Hondzie Alexa Marqueza przybrały na sile.

ZOBACZ TAKŻE
Pol Espargaro: Wszyscy myśleliśmy, że ten sezon się skończył

Na początku czerwca SkyItalia oraz Motorsport poinformowali o takim rozwiązaniu. Zawarcie kontraktu jednak między Espargaro a Hondą oznaczałoby, że Alex Marquez nie będzie zawodnikiem teamu od przyszłego roku. Co ciekawe, Hiszpan nie zdążył jeszcze pokazać swojej siły, bowiem tegoroczny sezon rozpocznie się dopiero pod koniec lipca.

Oceń nasz artykuł!
Reklama