Connect with us

Andrea Dovizioso po operacji. Wystartuje w Jerez?

Podczas niedzielnej, pierwszej rundy mistrzostw motocrossowych w regionie Emilia-Romagna, Andrea Dovizioso spadł w trakcie skoku i doznał złamania obojczyka. Włoch został przetransportowany do szpitala w Modenie.  Zgodnie z najnowszymi informacjami, zawodnik jest już po operacji i już wkrótce rozpocznie przygotowania do sezonu MotoGP. 

Opublikowano

w dniu

Andrea Dovizioso Ducati
Fot. MotoGP.com / Andrea Dovizioso

Kontuzja postawiła start włoskiego jeźdźca w tegorocznych mistrzostwach pod znakiem zapytania. Jak wiadomo jednak, Andrea Dovizioso wystartuje w Jerez, w inauguracyjnym Grand Prix.

– Andrea przeszedł operację w celu naprawienia złamania z przemieszczeniem mostka obojczykowego. Ustabilizowaliśmy obojczyk z pomocą płyt oraz sześciu śrub. Z mechanicznego punktu widzenia jesteśmy zachwyceni wynikiem tej operacji – przyznał profesor Giuseppe Porcellini z Policlinico di Modena. – Oprócz mnie, w zespole byli również profesor Fabio Catani, profesor Ligi Tarallo i doktor Andrea Giorgini. Chcę również podziękować dyrektorowi szpitala, który udostępnił nam salę operacyjną na trzy godziny oraz personel medyczny. Dzięki temu udało się przeprowadzić operację.

ZOBACZ TAKŻE
Ducati: Narodowość naszych kierowców nie ma znaczenia

Sam zainteresowany przyznał, że już wkrótce rozpoczyna rehabilitację. Dovizioso chce wystartować w inauguracyjnym wyścigu w Jerez. – Operacja przebiegła dobrze. Chcę podziękować całemu zespołowi medycznemu za tak szybką interwencję. Nie odczuwam dużego bólu, dzięki czemu jestem pozytywnie nastawiony do tej sytuacji. Rano wróciłem do domu, a po południu planuję rehabilitację. Jestem pewien, że w najbliższych tygodniach wrócę do zdrowia i będę w dobrej kondycji na pierwszym Grand Prix w 2020 roku.

Obecnie sytuacja Włocha nie napawa jednak optymizmem. Andrea Dovizioso jest w trakcie negocjacji przedłużenia umowy z Ducati na 2021 rok. Jeśli jednak jego forma w tegorocznym sezonie nie zachwyci, prawdopodobnie będzie musiał pożegnać z zespołem.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama