Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Tegoroczne Grand Prix Czech jednak bez publiczności

Włodarze toru w Brnie potwierdzili, że tegoroczne Grand Prix Czech odbędzie się, ale bez udziału publiczności. Osoby, które zakupiły już bilety, mogą je zachować na przyszły sezon.

Grand Prix Czech 2020 MotoGP bez publiki gdzie oglądać gp czech
Fot. MotoGP / Grand Prix Czech 2020 MotoGP bez publiki

Tegoroczne Grand Prix Czech zostanie rozegrane bez udziału publiczności. O takiej decyzji poinformowali włodarze toru na oficjalnej stronie obiektu. Kibice mogą być jednak spokojni, bowiem bilety nie stracą swojej ważności. Wszyscy będą mogli je wykorzystać w przyszłym roku.

Brak kibiców na trybunach to skutek obecnej sytuacji związanej z koronawirusem. Jak zapewniają organizatorzy czeskiej rundy zrobiono wszystko, aby tegoroczne Grand Prix odbyło się z udziałem fanów.

ZOBACZ TAKŻE
Znamy nowy kalendarz MotoGP 2020. W końcu doczekaliśmy się!

– Naszym celem było wynegocjowanie warunków, które byłyby sensowne dla wszystkich zaangażowanych stron. Na pewno nie chcieliśmy pozbawić kibiców możliwości przeżycia tak pięknych chwil. Nasze Grand Prix może być jednak – w nadchodzących latach – impulsem do ożywienia turystyki w całym regionie. Do końca czerwca 2021 roku powinna być również jasna nasza przyszłość na lata 2022-2026 – przyznał gubernator regionu południowomorawskiego, Bohumil Simek.

– Pomimo że jesteśmy przekonani, że spora część fanów MotoGP zachowa bilety na następny rok, to jednak każdy ma pełne prawo do zwrotu pieniędzy za bilety. Zainteresowani taką opcją mogą zażądać zwrotu za pośrednictwem formularza elektronicznego na stronie gp.ticbrno.cz – powiedział dyrektor TIC Brno.

Dla osób, które postanowią zachować bilety na przyszły rok, to okazja, aby w sezonie 2021 wybrać się do Czech na MotoGP po kosztach. Bowiem ich cena na następny sezon poszybuje w górę. Grand Prix Czech jest jedną z największych imprez towarzyskich i sportowych w Czechach. Każdego roku na tor przybywają nie tylko tubylcy, ale i kibice z całego świata. Tor Brno wielokrotnie potrafił odwdzięczyć się wszystkim udanym widowiskiem. Wokół obiektu nie brakuje miejsc na kamping, a i okolica przyciąga uwagę. 

Samo Brno jest dużym miastem na południu Czech, które przyciąga wielu turystów. Dodatkowe wydarzenia pomagają promować to miejsce. W tym roku koronawirus ograniczył korzyści z turystyki i organizacji eventów. Każdy w tej branży liczy po cichu na rozwiązanie problemu i powrót do normalności.

Oceń nasz artykuł!
Reklama