Czego szukasz?

F2

Schumacher i Ilott z triumfami na Monzy w Formule 2 I Analiza

Formuła 2 tym razem nie dostarczyła nam aż tak wielu emocji jak ostatnio. Mimo to, było kilka ciekawych rozstzygnięć. Zapraszamy na analizę weekendu bezpośredniego zaplecza królowej sportów motorowych!

Mick Schumacher i Callum Illot 2020 GP Włoch F2

Najlepszy kierowca: Mick Schumacher

Syn legendarnego Michaela, po raz kolejny zaliczył dobry weekend. Niemiec pierwszy wyścig wygrał w dużej mierze, dzięki problemom Calluma Ilotta w alei serwisowej.  Za to w drugiej gonitwie Schumacher mimo ogromnych wibracji, zdołał wpaść na metę na czwartej pozycji. Po tym jak Dan Ticktum, został zdyskwalifikowany za brak paliwa, Niemiec awansował na podium. W tej chwili kierowca Premy jest wiceliderem klasyfikacji generalnej.

Mick Schumacher po wygranej

Fot. Prema Powerteam / Szczęśliwy Schumacher po odniesieniu zwycięstwa

ZOBACZ TAKŻE
Mick Schumacher: W sezonie 2021 chcę już być kierowcą F1

Wspaniała pogoń Nikity Mazepina

Rosjanin to odkrycie tego sezonu. W tamtym roku, wikłał się w różne incydenty na torze. Jednak podczas tej kampanii, zawodnik przypomina siebie z 2018 r. kiedy to, został wicemistrzem serii GP3. W pierwszym wyścigu podczas weekendu na torze Monza, Rosjanin musiał się wycofać z wyścigu. Czekał go zatem start z ostatniego pola. Reprezentant Sbornej, nic sobie jednak nie zrobił z tego i systematycznie odrabiał straty.

Na metę wpadł jako dziewiąty. Jak się potem okazało, Nikita został sklasyfikowany na ósmej pozycji. Wynikło to z tego, iż jak wyżej wspomniałem Dan Ticktum został zdyskwalifikowany z wyników wyścigu.

Kierowca ekipy Hitech, aktualnie zajmuje szóste miejsce w tabeli. Aby uzyskać superlicencję, musi ukończyć mistrzostwa w pierwszej czwórce.

ZOBACZ TAKŻE
Monza 1979, czyli wspaniała walka kierowców Scuderii Ferrari o tytuł

Słów kilka o juniorach Williamsa

W Formule 2 startuje trzech podopiecznych jeszcze do niedawna, brytyjskiego zespołu. Są nimi Jack Aitken, Roy Nissany oraz Dan Ticktum. Zacznijmy może od Izraelczyka.

Nissany w kwalifikacjach do sobotniego wyścigu zajął doskonałą szóstą pozycję. Syn słynnego Chanocha w ostatnich dniach spisuje się całkiem nieźle. W końcu w Belgii, gdyby nie kolizja z Danem Ticktumem miałby szansę na podium. Podczas kwalifikacji do wyścigu na torze Monza wykręcił czas dający szóste miejsce. W wyścigu nie poszło mu jednak najlepiej, bowiem na metę mimo dobrego początku spadł na dziewiętnastej pozycji.

Z kolei w czasie drugiej gonitwie uplasował się na dziesiątej pozycji. Co ciekawe po drodze wyeliminował z wyścigu Felipe Drugovicha. Jak zatem widać, to mógł być lepszy weekend dla Roya.

Drugovich uderzony przez Roya

Fot. Formula 2 / Obrócony Drugovich, po kontakcie z Izraelczykiem

Jack Aitken z kolei, zdołał zapunktować tylko w drugim wyścigu. Kierowca ekipy Campos po wykluczeniu z wyników wyścigu Ticktuma zajął siódme miejsce. Brytyjczyk jest w tym sezonie siłą napędową hiszpańskiego zespołu, bowiem Guilherme Samaia nie oszukujmy się, za szybko trafił do Formuły 2.

Dan Ticktum po wyścigu Monza 2020

Fot. Formula 2 / Ticktum zaparkował auto na poboczu, po tym jak skończyło mu się paliwo

Dan Ticktum z pewnością jest wściekły. Kierowca ekipy DAMS w sprincie wpadł na metę jako pierwszy. Jak się okazało, nie zdołał dojechać do alei serwisowej. Z racji tego, iż powodem był brak paliwa sędziowie musieli wykluczyć niepokornego kierowcę z wyników wyścigu. To dla niego z pewnością spory cios.

ZOBACZ TAKŻE
Super Formula: Czy warto śledzić japońską Formułę 1?

Festiwal awarii w drugim wyścigu

Podczas niedzielnego wyścigu sprinterskiego doszło do kilku awarii. Ich ofiarami zostali Yuki Tsunoda oraz Ghanyou Zhou. Obaj zawodnicy ze wschodniej części Azji walczą o superlicencję. W związku z tym, nie mogą sobie pozwolić na żadną wpadkę. Chińczyk oraz Japończyk przed tym, jak ulegli złośliwości martwych jechali w punktach. Obaj mogę mieć tylko nadzieję, że niedojechanie do mety na torze Monza, nie odbije się w dalszej części sezonu zbyt małą liczbą punktów.

Guanyu Zhou i awaria auta

Fot. Formula 2 / Chińczyk powoli toczy się do alei serwisowej

Kiedy Mick Schumacher i reszta ponownie będą rywalizować?

Kolejna runda Formuły 2, zostanie rozegrana już za tydzień na torze Mugello. Będzie to pierwszy start bezpośredniego zaplecza Formuły 1, na tym torze. W związku z tym, nie ma co bawić się w proroków i obstawiać wynik wyścigów. Na koniec aktualna tabele kierowców i konstruktorów.

Klasyfikacja generalna kierowców i Schumacher tabela

Aktualna tabela kierowców

Klasyfikacja konstruktorów Formuła 2 Monza 2020

Klasyfikacja generalna konstruktorów

 

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama